logo MED

INFORMACJE O PRAWIE DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

 

Bez obaw, masz aż 30 dni na odstąpienie od zawartej umowy sprzedaży bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Prosimy o odesłanie zakupionego towaru razem z oświadczeniem o odstąpieniu (dokumentem zwrotu) w tym terminie na adres:

Sklep internetowy Medicine

Kokotów 812 C
32-002 Kokotów

e-mail sklep@wearmedicine.com  

Jeżeli nie jest możliwe odesłanie towaru razem z oświadczeniem o odstąpieniu w terminie 30 dni, poinformuj nas o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład poprzez pismo wysłane pocztą - adres powyżej - lub pocztą elektroniczną na email: sklep@wearmedicine.com). Zwracany towar odeślij w terminie 14 dni od momentu powiadomienia nas o odstąpieniu od umowy sprzedaży.

Możesz skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy dołączonego do przesyłki, jednak nie jest to obowiązkowe. Możesz również wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy dostępny na naszej stronie lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną. Jeżeli skorzystasz z tej możliwości, prześlemy Ci  niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku (na przykład pocztą elektroniczną).

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy jeśli wyślesz informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

 

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwrócimy Ci wszystkie otrzymane od Ciebie płatności za towar. Koszt dostarczenia produktów do Ciebie podlega zwrotowi w sytuacji, gdy zwracasz wszystkie zamówione produkty. Jeśli któryś z produktów postanowisz zatrzymać, zwracamy płatności za odesłany towar, a koszt dostarczenia do Ciebie produktów z zamówienia, z którego nie zwracasz wszystkich produktów, nie podlega zwrotowi. Zwrotu należności dokonamy niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Twojej decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Ciebie użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziłeś się na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniesiesz żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

 

Pamietaj bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy ponosi kupujący.

 

Odpowiadasz tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.