logo MED

ZWROTY I REKLAMACJE ONLINE

Poniżej zamieszczamy instrukcję, w jaki sposób, krok po kroku, dokonać zwrotu zamówienia lub złożyć reklamację. Podane informacje dotyczą zamówień złożonych w sklepie internetowym. 

ZWROT TOWARU

Zwrot? To proste:

Masz pełne prawo zwrócić zakupione produkty w przeciągu 30 dni od dnia otrzymania przesyłki (prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży), o ile nie noszą one śladów użytkowania i posiadają komplet oryginalnych metek.
Nie musisz nawet podawać powodu zwrotu (odstąpienia), chociaż będziemy wdzięczni za taką informację - wykorzystamy ją przy konstruowaniu oferty sklepu i ulepszaniu jego działania.
Jeśli chcesz wymienić produkt, zwróć go, a następnie złóż nowe zamówienie. 


Krok po kroku - jak zwrócić towar?

Możesz dokonać zwrotu odsyłając przesyłkę na swój koszt, korzystając z "Dokumentu zwrotu" dołączonego do przesyłki lub własnoręcznie sporządzonego oświadczenia o odstąpieniu od umowy.
Wypełnij go dokładnie, pamiętając o wyraźnym wpisaniu numeru konta bankowego oraz o podpisaniu dokumentu. Nowy dokument możesz również ściągnąć z naszej strony (ściągnij format .PDF).
Będziemy wdzięczni, jeśli towar będzie w oryginalnym opakowaniu producenta.
Zapakuj zwracany produkt i wraz z podpisanym oświadczeniem o odstąpieniu lub dostarczonym przez nas formularzem zwrotu i odeślij na adres:


BRANDBQ Sp. z o.o. 
Kokotów 812 C, 32-002 Kokotów
z dopiskiem „Medicine - zwrot”
tel. 12 351 03 31

 

Pamiętaj:

>> Zwrotu dokonujesz na własny koszt, który nie podlega zwrotowi.
>> Ponosisz odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru.
>> Jeśli to możliwe, będziemy wdzieczni za dostarczenie wraz z formularzem odstąpienia od Umowy. wydruku dokumentu sprzedaży 
>> Podpisz dokument zwrotu towaru. Dokumenty bez podpisu nie zostaną uznane.
>> Termin zwrotu płatności może wynieść od 5 do 14 dni od otrzymania zwrotu w magazynie Medicine lub dostarczenia przez Ciebie dowodu jego odesłania, w zależności, które z tych zdarzeń nastąpi wcześniej, na zasadach obowiązujących w przepisach prawa.
>> Jeśli zrobiłeś/aś przedpłatę – zwrot należności otrzymasz w takiej formie, w jakiej dokonałeś/aś opłaty za zamówienie.
>> Jeśli zapłaciłeś/aś za zamówienie gotówką przy odbiorze i wypełniłeś/aś wskazane w formularzu zwrotu pole rachunku bankowego – zwrot należności nastąpi na konto wskazane w formularzu.
>> Nie wysyłaj do nas przesyłek "za pobraniem" - nie mamy technicznej możliwości odbioru takiej paczki.
>> Z uwagi na bezpieczeństwo przesyłki i tempo jej dostarczenia polecamy odsyłanie towarów firmą kurierską lub korzystając z opcji pocztowej "Potwierdzenie nadania" / "Paczka polecona". Numer kontaktowy dla kuriera: 12 351 03 31.
>> Pod adresem Kokotów 812 C, 32-002 Kokotów przyjmujemy zwroty towarów zakupionych wyłącznie w sklepie internetowym.


DARMOWE ZWROTY W SALONACH / PICK UP POINT KRAKÓW

Jeśli dokonałeś/dokonałaś zakupu w naszym sklepie internetowym możesz zwrócić towar w salonie stacjonarnym lub w krakowskim punkcie odbioru w PUP ANSWEAR!*

W przypadku chęci zwrotu nie musisz już czekać w kolejce do nadania przesyłki ze zwracanym towarem, ani ponosić kosztów transportu. Jeśli w Twojej okolicy znajduje się któryś z naszych salonów wystarczy krótka wizyta w jednym z nich. Nasi sprzedawcy pomogą dopełnić niezbędnych formalności. Zwrot należności otrzymasz w takiej samej formie, w jakiej dokonałeś/aś płatności, chyba że wyrazisz zgodę na inny sposób zwrotu (np. na podany nr rachunku bankowego w przypadku płatności gotówką).

Listę naszych salonów znajdziesz w górnym menu strony w zakładce LOKALIZATOR SALONÓW lub klikając TUTAJ >>.

Oczywiście pozostaje tradycyjna możliwość zwrotu towaru, czyli odesłanie zakupionych produktów na adres wskazany w formularzu dołączonym do przesyłki i zwrot na konto bankowe. 

*zwrotu nie można dokonać w salonach outletowych tj. Sosnowiec Fashion House, Gdańsk Fashion House, Kraków Modlniczka Factory, Warszawa Ursus Factory, Warszawa Factory Annopol, Łódź Ptak Outlet oraz Szczecin Outlet Park

Zwrotu dokonanych przez Ciebie płatności nie dokonujemy na miejscu w salonie.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

REKLAMACJE

W przypadku towarów zakupionych od dnia 01.01.2023 r. sprzedawca odpowiada za brak zgodności towaru z umową istniejący w chwili jego dostarczenia i ujawniony w ciągu 2 lat od tej chwili.

W przypadku towarów zakupionych do dnia 31.12.2022 r. sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi za wadę towaru, jeśli wada zostanie stwierdzona przed upływem 2 lat od dnia wydania towaru kupującemu.

Jeżeli uważasz, że zakupiony przez Ciebie towar jest niezgodny z umową / wadliwy, możesz złożyć reklamację zgodnie z odpowiednimi przepisami prawa.

 

Krok po kroku - jak zareklamować produkt?

Formularz reklamacyjny (ściągnij format .PDF) – wydrukuj go i dokładnie wypełnij. 

Możesz również własnoręcznie przygotować opis reklamacji wzorując się na treści formularza, zachęcamy jednak do skorzystania z przygotowanego przez nas formularza, który znacznie ułatwi Ci dokonanie reklamacji.

Wyślij reklamowany produkt razem z formularzem na adres:


BRANDBQ Sp. z o.o. 
Kokotów 812 C, 32-002 Kokotów
z dopiskiem „Medicine- reklamacja online"
tel. 12 351 03 31

 

Pamiętaj:

>> Nie wysyłaj do nas przesyłek "za pobraniem" - nie mamy technicznej możliwości odbioru takiej paczki.

 

Reklamację możesz złożyć również osobiście, w jednym z naszych salonów Medicine, z wyłączeniem salonów outletowych* i punktów sezonowych. W tym celu dostarcz reklamowany produkt wraz z wypełnionym formularzem lub opisem reklamacji do jednego z naszych salonów. Aktualną listę salonów, w których możesz złożyć reklamację znajdziesz TUTAJ >>.

Reklamacje rozpatrywane są nie później niż w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamowanego produktu.

W przypadku, gdy reklamacja zostanie uznana za zasadną, spełnimy roszczenie reklamacyjne zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

*tj. Sosnowiec Fashion House, Gdańsk Fashion House, Kraków Modlniczka Factory, Warszawa Ursus Factory, Warszawa Factory Annopol, Łódź Ptak Outlet oraz Szczecin Outlet Park

 


PLIKI DO POBRANIA
Formularz reklamacyjny Medicine
Formularz zwrotu