Strój na egzamin, rozmowę o pracę
Liczba produktów: 49Idealny strój na rozmowę kwalifikacyjną lub egzamin - czy taki istnieje? Ależ oczywiście! W MEDICINE podpowiadamy, jaka sukienka na egzamin lub rozmowę o pracę będzie najlepsza. Sprawdź nasze zestawienie, wybierz coś dla siebie i nie stresuj się źle dopasowanym ubiorem. Zapoznaj się z ofertą MEDICINE i zobacz, na co dobrze jest zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego ubioru i o jakie elementy garderoby należy uzupełnić swoją szafę, by zawsze być przygotowaną na różne, ważne okazje.
Jak wybrać strój na rozmowę o pracę?
Bez dwóch zdań - jedną z bardziej stresujących sytuacji w codzienności kobiety jest rozmowa o pracę. Ubiór to istotny element autoprezentacji. Jaki zatem wybrać strój na rozmowę kwalifikacyjną, by zaprezentować się odpowiednio profesjonalnie? Klasycznym rozwiązaniem jest wybór eleganckiej, dopasowanej spódnicy w stylu ołówkowym, sięgającej do kolan, zestawionej z białą lub błękitną koszulą i taliowaną marynarką. Do tego warto założyć cieliste rajstopy i ciemne buty. Coraz popularniejszym wyborem stroju na rozmowę o pracę staje się jednak sukienka.
Jaka powinna być sukienka na rozmowę kwalifikacyjną? Przede wszystkim stonowana - najlepiej zdecydować się na jeden kolor: czarny, granatowy, grafitowy, brązowy lub beżowy. To, co jest istotne, to długość - powinna być do kolan. Dłuższe sukienki, w stylu midi czy maxi, to nie będzie najlepszy wybór. Na tę okazję doskonale sprawdzi się fason ołówkowy lub dopasowany w pasie z lekko rozkloszowanym dołem. Strój na rozmowę o pracę powinien być schludny, dlatego nie można zapomnieć o odpowiednim dekolcie - sukienka na rozmowę kwalifikacyjną powinna mieć okrągły dekolt przy szyi, przykrywający obojczyki. W przypadku modeli bez rękawów, konieczne jest ubranie marynarki.
Jak ubrać się na egzamin?
Egzaminy to nie mniej stresujące wydarzenia od rozmów o pracę. Wymogi dotyczące ubioru na egzamin od lat pozostają niezmienne: należy ubrać się skromnie i schludnie. Dominującymi kolorami w garderobie egzaminacyjnej są czerń, biel, beż i granat. Bez względu na to, który z nich się ze sobą zestawi - uzyska się oczekiwany efekt. Strój na egzamin, poza tym, że musi być wpisany w galowy dress code, powinien zapewniać komfort - zbyt obcisły będzie dekoncentrował. Co równie ważne - lepiej na tę okazję zrezygnować z printów i nadruków, stawiając na jeden kolor o gładkiej fakturze, na przykład na czarne ubrania damskie.
Sukienka na egzamin to jedna z najpowszechniejszych stylizacji wśród młodych kobiet. Koniecznie powinna ona zasłaniać dekolt i ramiona. A co jeśli w szafie mamy akurat sukienkę bez rękawów z pokaźnym dekoltem? Żaden problem - wystarczy pod spód ubrać białą lub błękitną koszulę z długim rękawem. W ten sposób można przemycić elementy obecnych trendów z oferty MEDICINE, decydując się na przykład na czarną, bawełnianą sukienkę z krótszym bufiastym rękawem i dekoltem w szpic. A jaka powinna być sukienka na egzamin dyplomowy? Bez wątpienia najlepszym wyborem będzie jednolita, czarna sukienka przed kolano. Strój warto uzupełnić o dopasowaną marynarkę w kolorze białym lub beżowym. Można oczywiście odwrócić to zestawienie i wybrać jasną, gładką sukienkę, a na wierzch nałożyć czarny lub granatowy żakiet.
Spodnie i koszula czy sukienka - co lepsze na ważne wydarzenie?
Jeśli nie lubimy spódnic bądź sukienek, trafionym wyborem będą spodnie i koszula. W tej stylizacji bardzo istotnym elementem będą buty - powinny być z zakrytymi palcami, w kolorze czarnym lub granatowym, na niewielkim obcasie. Koszula na egzamin w odcieniach bieli doskonale będzie się komponować z czarnymi lub granatowymi cygaretkami. Inne, odpowiednie spodnie na egzamin to dopasowane chinosy ze zwężaną nogawką. Koszula na rozmowę kwalifikacyjną natomiast najlepiej, by była gładka i bez wzorów. Najbezpieczniejszy będzie wybór białej, kremowej lub błękitnej. Koniecznie musi być w odpowiednim rozmiarze, czyli lekko dopasowana, ale nadmiernie obcisła w biuście.
Czy któryś z tych strojów będzie najlepszy? Najważniejszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, to wygoda - jeśli ubierzemy się niekomfortowo, nie będziemy w stanie skupić się w pełni na rozmowie o pracę lub na egzaminie. Dopiero później weźmy pod uwagę te wszystkie, wymienione powyżej zasady.