koszulka Grafika Polska

Za nami kreatywne pół roku z kolekcjami specjalnymi MEDICINE!

Czas płynie w zawrotnie szybkim tempie i, ani się obejrzeliśmy, a za nami kolejne pół roku z niepowtarzalnymi, pięknymi kolekcjami specjalnymi MEDICINE. Hołd dla sztuki wielkich mistrzów, wspaniałe grafiki od tatuatorów z Tattoo Konwent, Grafika Polska oraz Podkościelny, Wójtowicz i Haring! Zobaczcie, jak wyglądały nasze kolekcje specjalne na przestrzeni ostatniego półrocza!

 

Eviva L’arte! Tak rozpocząć rok, to sztuka!

Wraz z rozpoczęciem nowego roku, w kolekcji ubrań MEDICINE, pojawiła się kolejna odsłona znanej już kolekcji ze wspaniałymi printami zaczerpniętymi wprost z uznanych dzieł sztuki. Printy pojawiały się w formie całościowego nadruku allover lub pod postacią drobnych szczegółów lub detali. W kolekcji specjalnej Eviva L’arte pojawiły się m.in. fragmenty obrazów takich mistrzów, jak Pieter Bruegel, Caravaggio, Henri Rousseau, Peter Paul Rubens, Wassily Kandinsky czy Caspar David Friedrich. Zadbaliśmy o to, aby tematyka nadruków w kolekcji Eviva L’arte była różnorodna – zatem mamy nadruki z różnych epok w malarstwie – jest romantyzm, renesans czy barok. Co więcej, kolekcja z dziełami sztuki nie ograniczała się jedynie do T-shirtów! Mogliście tu znaleźć również spódnice damskie, koszule męskie, a nawet bluzy męskie z oryginalnymi motywami. Wiemy z pewnych źródeł, że tę kolekcję pokochaliście od pierwszego dnia, w którym pojawiła się w sprzedaży!

 

Legendy arturiańskie Patrycji Podkościelny

Kolejną odsłoną kolekcji specjalnych MEDICINE była współpraca w ramach Collaboration Art, która powstaje cyklicznie we współpracy ze zdolnymi, młodymi artystami, którzy tworzą unikalne printy na ubrania MEDICINE. Początek roku rozpoczęliśmy zatem z Patrycją Podkościelny. Patrycja współpracowała z nami już wcześniej, a w ostatniej odsłonie, jej grafiki koncentrowały się wokół mitologii i wierzeń słowiańskich. W tym roku motywem przewodnim były rycerskie zbroje, gotyckie, strzeliste wieże i magiczne legendy arturiańskie.

W swojej kolekcji, Podkościelny, trzymała się wybranej palety kolorów i bazowała na szarościach i czerniach, które służyły jej za tło, natomiast sama grafika nawiązywała m.in do techniki litografii, przez co nadruki były zrobione w kolorze jaśniejszym lub kontrastującym do tła T-shirtu. Koszulki damskie miały dodatkowo piękne wycięte dekolty, które podkreślały zgrabną linię szyi i obojczyków.

 

Kultowe grafiki Keitha Haringa!

Kolekcja specjalna Keith Haring była prawdziwą gratką dla fanów współczesnej grafiki. Haring był nowojorskim malarzem, artystą, społecznikiem i performerem. Jego liczne prace, o bardzo wyrazistej kresce i intensywnym kolorze, w krótkim czasie stały się silną inspiracją dla artystów pop-artu i street-artu. 

W kolekcji MEDICINE pojawiły się m.in T-shirty z alloverowymi nadrukami, ale nie tylko! Nadruki Haringa można było spotkać również w wersji bardziej minimalistycznej – na pojedynczych elementach T-shirtu, np. tylko na kieszonce z przodu. Grafiki Haringa umieściliśmy także na skarpetkach. Wzorzyste skarpetki cieszą się wśród Was dużym zainteresowaniem i nie inaczej było w przypadku skarpet męskich i skarpet damskich z grafikami Keitha Haringa – potwierdzone!

 

tshirt Tattoo Konwent

 

Zawsze się rozmarzę, gdy zobaczę Twoje tatuaże

MEDICINE już od kilku lat współpracuje z festiwalem Tattoo Konwent – czyli cyklicznej imprezie dla entuzjastów dobrej grafiki, oryginalnych projektów i tuszu pod skórą. Festiwal odbywa się w czterech miastach Polski i biorą w nim udział tatuatorki i tatuatorzy z kraju oraz z zagranicy. Tegoroczną kolekcję MEDICINE x TATTOO KONWENT przygotowaliśmy we współpracy ze zdolnimi polskimi tatuatorami – Danielem Baczewskim, Karoliną Cecot, Aleksandrą Kozubską, Marcinem Szymańskim i Karoliną Wilczewską. Wśród propozycji grafik znalazło się wiele inspiracji oldschoolem, ale były również motywy neotradycyjne oraz wiele ciekawych przedstawień dzikiej, bujnej roślinności, mroczne wizje fauny, a także magiczne interpretacje jawy i snów. Wzory pojawiły się na różnych elementach garderoby – na T-shirtach męskich, T-shirtach damskich, bluzach, koszulach, sukienkach czy spódnicach. 

W tej edycji MEDICINE x TATTOO KONWENT po raz pierwszy pojawiły się również akcesoria: zmywalne tatuaże do samodzielnego wykonania, portfele, torby płócienne ze wzorami, a nawet leżak plażowy z wyjątkową grafiką! Wiemy, że współpraca ze wspaniałymi ludźmi i utalentowanymi artystami zawsze owocuje pięknym efektem! Już niebawem wrócimy z kolejną odsłoną tej artystycznej kolekcji inspirowanej sztuką tatuażu!

 

Niezwykła codzienność Joanny Wójtowicz

Joanna Wójtowicz to kolejna artystka sztuk graficznych i wizualnych, która zaprojektowała autorskie wzory na krótką, niepowtarzalną serię ubrań MEDICINE. Kreska na jej grafikach jest łagodna, miękka i łączy ze sobą świat realny ze światem science fiction. W uniwersum Joanny Wójtowicz można znaleźć zarówno domowe rośliny, przyjazne zwierzęta, ale nikogo nie powinny dziwić kolorowe dinozaury i gąszcz splecionych, wijących się kosmicznych krzewów i pnączy.

 

tshirt Joanna Wojtowicz

 

Grafika Polska nigdy nam się nie znudzi!

Tym, co świetnie napędza nas do działania jest wymiana artystycznych pomysłów i inspiracji z utalentowanymi artystami! Wiemy, że na styku mody i sztuki jesteśmy w stanie stworzyć unikalną przestrzeń, która będzie miejscem dla wielu poszukujących, ciekawych świata i spragnionych piękna, umysłów. Dlatego z satysfakcją i radością, już po raz kolejny, zaprosiliśmy do współpracy zdolnych, młodych artystów grafików. W tej odsłonie kolekcji Grafika Polska zaprezentowaliśmy Wam prace: Pauliny Adamowskiej, Agnieszki Gajos, Alana Kamińskiego, Olgi Korban, Tomasza Majewskiego, Alicji Marczyk, Katarzyny Walentynowicz i Olgi Wieszczyk. 

Każda z artystek i każdy z artystów tworzy we własnym, niepowtarzalnym stylu, ale zdecydowanie łączy ich jedno – upodobanie do wyrazistych, intensywnych motywów i wzorów. Grafika Polska to nasza najświeższa kolekcja specjalna, a, jeszcze ciepłe, T-shirty z nadrukami czekają na Was na stronie wearmedicine.com oraz w salonach stacjonarnych.