Typy urody a kolory ubrań. Dowiedz się, jak je dobierać

Typy urody, czyli słynne cztery pory roku – jak u Vivaldiego – rozbrzmiewają pełnią barw i delikatnych subtelności w indywidualnym pięknie każdej kobiety. Określając typy urody, bierzemy pod uwagę kolor włosów, oczu, a także cery, dzięki czemu z dużą dokładnością możesz odpowiedzieć sobie na pytanie – jakim typem urody jesteś. Jeśli ciekawi Cię analiza kolorystyczna w garderobie, to zapraszamy do przeczytania poniższego wpisu!

Charakterystyka typów urody – wiosna

Określenie danego typu urody, przykładowo wiosny, powinno stanowić dobrą bazę i podstawę do tego, abyś miała pełną wiedzę o tym, w których kolorach wyglądasz dobrze, a w których jeszcze lepiej! Oczywiście nie jest tak, że konkretne typy urody nie mogą wychylać się poza swoją paletę barw, ale dobrze by było, aby robiły to świadomie. Przyjrzyjmy się dokładniej pierwszemu z typów urody, mianowicie, wiośnie.

Zastanawiasz się, jakim typem urody jesteś? Według jednych jesteś ciepłą wiosną, a według innych, zgaszonym latem? Nie obawiaj się tego, że znajdzie się wiele czynników, które będą różnicowały Twoją urodę, ponieważ właśnie to pozwoli Ci na odnalezienie indywidualnego piękna. Wiosna ma szeroką paletę barw odnośnie do koloru włosów. Będą to zarówno włosy blond, miodowe, jak i ciemnobrązowe, a także wszystkie delikatne przejścia między tymi odcieniami. W duecie z wiosennymi barwami włosów idzie oczywiście odcień cery, która zazwyczaj jest delikatna, ciepła, z tendencją do szybkiego opalania się na brązowo. Może być również bardzo jasna, usiana złocistymi piegami. Oczy przybierają odcienie niebieskie, zielone, jak i brązowe, ale będą miały bardzo delikatny, przymglony wyraz.

Analiza kolorystyczna dla wiosen

Pasujące do siebie kolory dla wiosen mają wspólny mianownik – są jasne. Kolor zielony, niebieski czy fioletowy sprzyjają podkreśleniu urody wiosny. Kobiety o delikatnej urodzie dobrze wyglądają w odcieniach brzoskwiniowych, morelowych, beżowych, ale także w nasyconej, mocnej czerwieni. Na stronie sklepu internetowego MEDICINE znajdziesz szeroki wybór ubrań, które pasują do typu urody wiosny, np. sukienki damskie maksi, gładkie damskie T-shirty czy bluzki.

Charakterystyka typów urody – lato

Kobieta-lato ma karnację jasną, ale w zgaszonym, szarym odcieniu. Zazwyczaj opala się na czerwono, a po krótkim czasie, zaczerwieniona skóra przechodzi w odcień oliwkowo-brązowy. Kolor oczu u lat jest również chłodny i przygaszony, może to być jasny odcień niebieskiego, zielonego czy szarego, a rzadko kiedy trafi się ciepły, miodowy. W przypadku koloru włosów prawie wszystkie lata mają cienkie, jasne blond włosy, które często wpadają w delikatny, szaro-mysi odcień.

Analiza kolorystyczna dla lat

Jak dobierać kolory ubrań dla tego typu urody? Zestawy kolorów pasujących do siebie dla lata to niemal wszystkie odcienie z palety barw, w których odnajdziemy kilka kropli białego pigmentu. Może to być jednakowo różowy, czerwony, brązowy, zielony, ale każdy z nich powinien być przełamany bielą. Chłodna tonacja, trochę na zasadzie kontrastu, bardzo sprzyja urodzie lata. W tym sezonie bardzo modne jest łączenie np. szerokich spodni damskich w odcieniu morelowym, z beżową, brzoskwiniową lub morelową górą. Jeśli wolisz coś bardziej kontrastowego, to postaw na damski top na ramiączkach w kolorze zielonym lub szarym.

Charakterystyka typów urody – jesień

Każdy kolor w palecie barw ma odcień ciepły i zimny, a, co za tym idzie, jeden kolor, ale o wielu odcieniach, będzie świetnie współgrał z wieloma typami urody. Piękne kobiety-jesienie mają jasną, ciepłą karnację, ale jest ona o wiele bardziej intensywna, niż w przypadku wiosen. Cera jesieni opala się na czerwono i nie posiada złocistych piegów. Włosy w tym typie urody zawierają miedziany, ciepły, brązowy odcień, a oczy są zielone lub brązowe – zawsze w ciepłej, łagodnej tonacji. 

Analiza kolorystyczna dla jesieni

Analiza kolorystyczna polega na określeniu, w jakich kolorach dany typ urody wygląda najlepiej. W tym przypadku możesz również zdać się na intuicję, ponieważ sama przekonasz się, który materiał ubrań ożywia twarz i nadaje jej blasku, a który spowija ją zbyt chłodnym, szarawym odcieniem. Jeśli najbliżej Ci do typu urody jesieni, wybieraj ciepłe, płomienne odcienie, czyli rudości, brązy, czerwienie, pomarańcze, a także intensywne zielenie, oliwki czy złoto. W ofercie MEDICINE znajdziesz nie tylko rozpinane kardigany damskie w kolorach jesieni, ale również damskie spodnie, kombinezony i bluzki na guziki.

Charakterystyka typów urody – zima

Typy urody, pory roku, odcienie ciepłe, odcienie zimne – wiedza w tym temacie jest szeroka i często może się zdarzyć, że Twój typ urody nie będzie łatwy do zakwalifikowania. Przy okazji charakterystyki kobiet-zim możemy obstawiać karnację jasną, wręcz porcelanową, jak u bajkowej Królewny Śnieżki. Jednak kobiece typy zim mogą mieć również ciepły, oliwkowy odcień skóry, który wspaniale się opala i nie zna pojęcia poparzeń słonecznych. Kolor włosów u zim jest już prostszy do przyporządkowania, ponieważ będzie to czerń lub bardzo intensywny brąz. Włosy u zim są zazwyczaj grube i mocne. Oczy w tym typie urody mają nasycony kolor i wyraźnie odcinają się od bieli twardówki. Tęczówka może być niebieska, zielona, brązowa, czarna, ale zawsze ze świetlistymi iskrami!

Analiza kolorystyczna dla zim

Zastanawiasz się, jak dobierać kolory ubrań dla zim? To zadanie okazuje się łatwe i przyjemne. Typy urody zimy pięknie wyglądają w chłodnych, intensywnych odcieniach, mogą to być fiolet, bordo, czerń, grafit, czysta biel, srebro. Kontrastowe zestawienia dla zim, np. biała koszula damska, czarne damskie spodnie skinny, a do tego purpurowe sandały na koturnie? Sprawdź sama!