sukienka damska Medicine

Odkrywamy uroki Debiutantów Mike’a Millsa

Debiutanci to film z 2010 roku, jednak jego akcja dzieje się w 2003 roku, a z przebitek wyłania się również odleglejsza przeszłość lat 50. czy 60. Całość to bardzo ładny obraz o rodzinnych i przyjacielskich relacjach, które złożone są zarówno z rzeczy pogodnych i łatwych, jak i z rzeczy, które ściskają za gardło i wstrzymują oddech. W tym filmie mamy również czworonożnego aktora, plakaty filmowe i dużo książek! Czy może być lepiej?!

 

Czego możemy spodziewać się po Debiutantach?

Mike Mills – reżyser Debiutantów zmierzył się z kilkoma tematami jednocześnie – opowiedział o odchodzeniu, śmierci, relacjach rodzinnych, relacjach między dwojgiem ludzi, o uczuciu samotności, smutku, ale również radości, akceptacji i zrozumienia. Tematów jest sporo, a wszystkie mogą wydawać się przytłaczające, ale naprawdę, Debiutanci to piękny scenariusz, z bardzo dobrze wyważonymi proporcjami dramatu, komedii, magii i rzeczywistości. Do tego ma znakomitą obsadę aktorską – Christopher Plummer, Ewan McGregor, Melanie Laurent i… Arthur – chyba najlepsza psia rola we współczesnej kinematografii!

 

Filmowa narracja w Debiutantach

Narracja w filmie jest paralelna. Główny bieg wydarzeń opisuje nam Oliver, który opowiada o tym, co aktualnie dzieje się w jego życiu. Do tego dołącza narracja z niedawnej przeszłości, w której bohater przypomina sobie ostatnie pół roku z życia swojego ojca. Był to trudny czas, ponieważ obaj wiedzieli, że ojciec choruje na nieuleczalnego raka i że odchodzi. Ale to nie był tylko smutny czas dla nich obu. 75 letni Hal cieszył się każdym dniem z wolności i swobody, którą odnalazł w sobie po tym, jak powiedział światu, że jest gejem. Jako 75-letni debiutant czerpał garściami z tego, co mógł jeszcze dostać od życia. Do tego dochodzi kolejna narracja z przeszłości, która pokazuje wątki z życia kilkuletniego Olivera.

 

Nieświadome naśladowanie przeszłości

Reżyser, Mike Mills, w piękny sposób przedstawił swoich bohaterów. Oliver nie potrafi zbudować długotrwałej relacji i pozwala, żeby dotychczasowe związki rozpadły się w pył. Ponadto, próbuje poradzić sobie z odejściem ojca, stroni od ludzi, jest zamknięty w sobie. Swoje emocje przelewa na kartki – jest rysownikiem, tworzy ciekawe szkice, które bezpośrednio nawiązują do wydarzeń z jego życia. Jest emocjonalny, wrażliwy i stara się zapewnić jak najlepszy dom dla Arthura – psa, który został po jego ojcu. 

Rozczulające sceny, w których Olivier oprowadza Arthura po pokojach i nawiązuje z nim pozorny dialog dodają filmowi niewątpliwego uroku. Z kolei np. witanie się z domem, Oliver naśladuje po ojcu, który tak samo witał się ze swoim domem po dłuższej nieobecności. Gdy Oliver zabiera Annę na przejażdżkę samochodem, mówi jej, żeby wskazywała kierunki jazdy, a on będzie prowadził. Dokładnie tak samo powiedziała do niego jego mama, gdy był on małym chłopcem. Z resztą poczucie humoru i wrażliwość, Oliver prawdopodobnie przejął również po matce. W Debiutantach bardzo dobrze widać to, jak przeszłe zdarzenia wpływają na to, kim stajemy się w dorosłym życiu.

 

jeansy damskie mom fit

Pokiereszowane historie, ale dobrze sklejone plastrem

Zarówno Oliver, jak i Anna mają swój bagaż życiowych doświadczeń, który determinuje to, jak wchodzą w relacje z drugą osobą. Każde z nich nosi w sobie ciężar przeszłości, od czegoś ucieka, z czymś próbuje się ułożyć, poszukuje swojego miejsca, miłości i szczęścia. Lubimy filmy, w których nie ma jednoznacznych zakończeń – i tak właśnie jest w przypadku Debiutantów – nie będziemy robić spoilerów!

 

Piękne ubrania i wspaniała scenografia

W filmie oglądamy bohaterów w świetnie dobranych outfitach – Hala w casualowych koszulach i pulowerach, Annę, która jest kwintesencją paryskiego szyku i Olivera – chłopaka w swetrach, koszulach i marynarkach. Reżyser zadbał nie tylko o to, aby przyjemnie oglądało się głównych bohaterów. Przykładowo, kilka scen toczy się między regałami antykwariatu, który jest obłożony po sufit książkami; dom Hala tonie w pięknym słońcu i zielonych kwiatach, a na ścianach mieszkania Olivera wiszą plakaty filmowe do obrazów Siedem razy kobieta i Wielka majówka. Co ciekawe, są to plakaty wykonane przez polskich artystów – Andrzeja Krajewskiego i Marię Ihnatowicz.

 

Paryski szyk w wydaniu Anny

W MEDICINE lubimy nawiązania do klimatu retro. Jak się okazuje, piękna garderoba, którą znaleźliśmy w Debiutantach może podchodzić już pod klasyfikację lekkie retro, wszak od 2003 roku dzielą nas już prawie dwie dekady! Ubrania, które nosi Anna, Oliver i Hal są bardzo gustowne i idealnie dopasowane do filmowych postaci. Anna, jako francuska aktorka o niezwykłej urodzie i drobnej figurze, wspaniale wygląda w dopasowanych, lekko rozkloszowanych, jednokolorowych sukienkach. Podobne modele sukienek, które w prosty sposób nawiązują do klasycznego, paryskiego szyku, znajdziesz na stronie MEDICINE

 

sweter męski w dekolt w serek

Wygoda na co dzień w jeansach mom fit i T-shirtach

Zwiewne, delikatne sukienki to oczywiście nie wszystko, co zakłada na siebie filmowa Anna. Na co dzień, do stylizacji na luzie, nosi na sobie jeansy damskie o luźnym, wygodnym kroju, koszule w kwiaty, T-shirty z nadrukami, a na wierzch zakłada luźne marynarki lub płaszcz o kroju litery A. Wszystkie jej zestawienia są luźne, czasami nawet jakby odrobinę za duże, co w połączeniu z jej drobną sylwetką, i delikatną urodą, tworzy wspaniałe połączenie! W naszej ofercie znajdziecie wygodne jeansy mom fit i luźne T-shirty, które idealnie wpisują się w styl filmowej Anny!

 

Zadbany Hal i swobodny styl Olivera

Filmowy Hal, w którego postać wcielił się świetny Christopher Plummer to 75-letni zadbany, elegancki mężczyzna, który właśnie postanowił odmienić swoje życie – po śmierci żony, Georgii, wyznaje swojemu synowi, że jest gejem i był nim przez ponad czterdzieści lat trwania małżeństwa ze swoją żoną. Idąc od razu o krok dalej, postanawia całkowicie zmienić swoją garderobę i kupuje stylowe koszule, swetry z dekoltem w serek, eleganckie, dobrze dopasowane spodnie. Z tych elementów garderoby tworzy klasycznie, eleganckie zestawienia we włoskim stylu. W ofercie MEDICINE znajdziecie wiele casualowych lub semi casualowych elementów garderoby, które pasują do stylowej garderoby Hala. Z kolei Oliver zakłada na co dzień luźne swetry w paski, koszule o wyraźnej fakturze, a także proste, swobodne T-shirty.