Marynarki męskie do jeansów. Stylizacje na co dzień

Marynarka męska do jeansów to look, który powinien spodobać się mężczyznom, którzy lubią bawić się konwencjami mody, eksperymentować, ale przede wszystkim – czuć się swobodnie i pewnie! Marynarka codzienna, zdecydowanie różni się od tej, którą zakładamy na oficjalne spotkania czy eleganckie wyjścia. Klucz do sukcesu to oddzielić pierwszą od drugiej. Sprawdź, czy marynarka casualowa męska zagra w Twojej garderobie!

Marynarka męska do jeansów – kiedy i jak ją nosić?

Jeansy męskie przebyły długą odzieżową drogę, zanim stały się spodniami, które bez problemu nosimy na co dzień, swobodnie, casualowo. Zaczęły one swoją karierę jako spodnie robocze amerykańskich poszukiwaczy złota i górników, którzy potrzebowali nosić odzież wytrzymałą na zniszczenia czy rozdarcia. Dzisiaj spodnie te wchodzą do korporacyjnych biurowców, na codzienne spotkania firmowe, a także na imprezy i, doprawdy, nikogo to nie dziwi. 

Marynarka męska to z kolei elegancki element garderoby, który najlepiej znamy z połączenia w klasycznym garniturowym secie. Moda zawsze wybiera swoje ścieżki i pozwala na tworzenie własnej przestrzeni interpretacyjnej dla każdego, kto ma taką potrzebę. Dlatego dzisiaj marynarki męskie spotykamy w codziennych, casualowych setach, połączonych np. ze spodniami jeansowymi. Marynarka męska do jeansów sprawdzi się do luźnej pracy biurowej, w której nie obowiązuje oficjalny, elegancki dress code. Korporacyjny styl? Owszem, to jest bardzo dobry trop!

Marynarka męska i jeansy na co dzień – tych błędów unikaj!

Zestawienia z marynarką męską nie są najłatwiejszym poziomem w stylistycznych kręgach wtajemniczenia. Dobrze, gdy mężczyzna zna modę na tyle, że bez problemu zestawi marynarkę sportową w nienachalnym, casualowym secie, a marynarkę wieczorową połączy z niebanalną koszulą i odpowiednimi półbutami. Marynarka na co dzień – przed Wami błędy, które pojawiają się najczęściej.

Zbyt szerokie jeansy do marynarki na co dzień

Wiemy już, że casualowe jeansy do marynarki to częsty wybór na codzienne sety do pracy biurowej, korporacyjnej, siedzącej. Marynarka casualowa męska dobrze prezentuje się do zgrabnie skrojonych jeansów o kroju rurek lub regular, ale z pewnością nie będzie dobrze wyglądała do zbyt szerokich jeansów. W tym przypadku chodzi nie tylko o brak wyczucia stylu, ale także o zniekształcenie proporcji sylwetki. 

Nieodpowiednio dobrane buty do marynarki męskiej

Jeśli chcesz nosić marynarkę męską w wersji codziennej do jeansów, to dobrze, abyś pamiętał o odpowiednich butach. Tak, sandały i klapki piankowe odpadają w przedbiegach. Marynarka męska do jeansów z założenia nie jest na maksa elegancka – przecież do codziennej stylówki nie zakładasz marynarki wieczorowej! Skoro marynarka jest casualowa, jeansy męskie również, to nie dokładaj do tego zestawienia eleganckich oksfordów z lakierowanej skóry, ponieważ całość będzie wyglądała nieco karykaturalnie. Jeansy męskie i marynarka lubią się np. ze skórzanymi mokasynami lub sportowymi trampkami w stylistyce casual.

Uwaga na kolor i fakturę – tu również pojawiają się wpadki

Jeśli marynarka męska ma być elementem setu na co dzień, to radzimy unikać intensywnych zdobień, kolorów i różnorodnych faktur. Ekstrawaganckie marynarki męskie sprawdzą się na wieczór, czy na swobodniejsze wyjścia, ale jako codzienny set do pracy mogą okazać się co najmniej niepraktyczne. Sportowa klasyka w codziennym wydaniu sprawdzi się zawsze – marynarka męska do jeansów w kolorach granatu lub szarości, to bezpieczny strzał w dziesiątkę!

Męska marynarka na co dzień – jaki kolor wybrać?

Wybierając marynarkę na co dzień, miej w pamięci kolorystykę swojej garderoby, a w szczególności barwy spodni, które będziesz z nią łączył. Jedna marynarka powinna pasować do kilku par jeansów męskich. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie zatem wybór sportowej, prostej marynarki męskiej w odcieniu szarości, grafitu lub granatu. Kolory te połączysz zarówno z beżem, brązem, ciemną zielenią, jak i szarością czy czernią.

Z czym łączyć marynarkę w kratę, aby wyglądać swobodnie i stylowo?

Kraciasta marynarka męska to znów o jeden stopień wyżej, jeśli chodzi o trudność w komponowaniu setów na co dzień. Kraciastych deseni jest wiele, niektóre z nich nosimy naturalnie, a inne wymagają skrupulatnie zaplanowanej strategii. Jak to jest w praktyce i skąd wynikają trudności, które sprawia właśnie ona – marynarka w kratę męska. Stylizacja codzienna oparta na tym deseniu powinna być w miarę neutralna i nieprzytłoczona zbyt dużą liczbą zdobień, deseni czy kolorów. Słowem – marynarka w kratkę może zajmować centralne miejsce w stylizacji, podczas gdy reszta elementów będzie dobrze dobranym tłem.


Spodnie do kraciastej marynarki na co dzień mogą nawiązywać do koloru kratki (grafitowa kratka i szare spodnie męskie) lub delikatnie z nim korespondować (kratka na marynarce granatowa, spodnie w kolorze gorzkiej czekolady). Dla wprawionych stylizacyjnie casualowych elegantów nie będzie problemem połączenie żywszych kolorów spodni i kraciastej marynarki, ale tym zajmiemy się przy okazji kolejnego wpisu.