sukienka damska

Kwarantannę zostaw w domu, razem ze starym dresem!

Poniedziałek 20.04 przywitał nas nie tylko pięknym słońcem, ale również informacją, że będziemy znowu będziemy mogli korzystać z dobrodziejstwa lasów i parków w celach rekreacyjnych. Wszystko oczywiście ze zdrowym rozsądkiem, ale tak, będziemy mogli wyjść do parków i lasów!

Luzowanie obostrzeń, ale z zachowaniem zdrowego rozsądku

Musimy pamiętać o tym, że niezależnie od tego, iż zasady izolacji domowej zostały złagodzone, powinniśmy zachowywać wszelkie podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wychodząc na zewnątrz, nadal zachowujemy dystans 2 metrów od siebie nawzajem, pamiętajmy o tym zarówno w kolejce po pomidory i kapustę, jak i na przystankach czy chodnikach. Maseczki – to wiadomo – obowiązkowo we wszystkich przestrzeniach publicznych.

 

Wiosna w kolorach i wzorach MEDICINE!

Wielodniowa izolacja spowodowała, że wszyscy zatęskniliśmy za swobodnymi spacerami po parku czy rekreacyjnymi wycieczkami do lasu. Co powiesz na to, żeby na oficjalne powitanie wiosny założyć na siebie jak najbardziej wiosenne ubrania? W ofercie sklepu MEDICINE znajdziesz wiele wiosennych elementów garderoby, które możesz łączyć i mieszać dowolnie, tak, aby uzyskać nie jeden, a kilka wiosennych outfitów!

 

To, co nosimy na sobie, wpływa na nasze zachowanie

W świadomości społecznej funkcjonują takie pojęcia jak dress code, ubranie do pracy, ubranie codzienne, ubranie robocze. Inaczej ubierzesz się na rozmowę o pracę, inaczej do biura, a jeszcze inne ubrania założysz do chodzenia po domu. Dwóch badaczy z Uniwersytetu Północno-Zachodniego w Evanston w stanie Illinois – Hajo Adam i Adam Galinsky – zajęli się badaniem wpływu ubrania na to, jak się czujemy i jak działamy. W wyniku ich pracy powstało pojęcie enclothed cognition, czyli ubrane poznanie. Badacze przeprowadzili testy na grupie studentów i wskazali, że na ludzką świadomość i procesy myślowe, wpływają dwa kluczowe aspekty związane z ubraniami – funkcja symboliczna ubrania oraz fakt, że po prostu mamy je na sobie.

 

Funkcja symboliczna ubrań

To, że określone grupy zawodowe czy społeczne zakładają na co dzień konkretne uniformy ma znaczenie nie tylko dlatego, żebyśmy łatwiej rozpoznali, kto jest lekarzem, kto policjantem, a kto żołnierzem. Naukowcy dowiedli, że symboliczny charakter ubrań wpływa na to, w jaki sposób działamy i myślimy. Nawet jeśli nie jesteś lekarzem, a nałożysz na siebie lekarski kitel, to zwiększasz prawdopodobieństwo, że działania, które będziesz wykonywać, staną się dokładniejsze, precyzyjniejsze i bardziej staranne.

 

Ubrania na ciele, a nie w szafie

Drugim czynnikiem, który badali Adam i Galinsky było to, że konkretne ubrania nosimy na sobie, a nie trzymamy je w szafie czy na krześle obok. Wynika z tego, że nasz mózg świetnie reaguje na bodźce zmysłowe, takie jak wygląd, dotyk, zapach materiału ubrań, które nosimy na co dzień i stara się do nich dopasować.

 

Dlaczego powyciągane dresy i za luźne spodnie nie będą nam służyły w dłuższym czasie?

Podczas tegorocznej izolacji spowodowanej koronawirusem z pewnością przekonaliście się, że długotrwałe przesiadywanie w domu, a w dodatku w powyciąganym, burym dresie, nie sprzyja dobremu samopoczuciu i nie mobilizuje do wykonania pracy. Drobne rytuały dnia codziennego, takie jak umycie się, odpowiednie ubranie się do pracy sprzyjają zachowaniu higieny umysłowej i dobrze działają na naszą mobilizację do wykonywania codziennych zadań. O ubraniach do pracy z domu pisaliśmy już w artykule HomeOffice – bezpiecznie z domu, homeWear – wygodnie z domu, teraz czas na ubrania wyjściowe do parku czy do lasu!

 

Przywitaj wiosnę w wiosennych wzorach i krojach!

Chyba wszyscy marzyli już o tym, żeby wyjść na spacer do lasu czy do parku i w końcu przywitać wiosnę! Proponujemy Wam coś fajnego – celebrujmy nasze powitania z wiosną, jak tylko możemy, cieszmy się każdą chwilą, czerpmy jak najwięcej z tego, co mamy, oczywiście w maseczkach i zachowaniem odpowiedniego dystansu, ale jednak! Na spacer do parku koło domu polecamy kolorowe i pełne wiosennych deseni damskie sukienki w kwiaty, wzorzyste męskie T-shirty z grafikami od naszych zdolnych artystów, spodnie męskie i oczywiście, wygodne wiosenne buty! Obuwie w dziale damskim to półbuty, mokasyny, sneakersy, sandały i klapki. Dział męski to przede wszystkim wygodne trampki i sneakersy, ale również mokasyny czy półbuty. Zobacz, co przygotowaliśmy na tę wiosnę i skompletuj swój wymarzony wiosenny outfit!