Jakie są zasady ubierania na cebulkę? Zadbaj o komfort termiczny tej zimy wraz z MEDICINE!

Ubiór na cebulkę, ubieranie się na cebulkę to sprawdzony sposób na utrzymanie komfortowego ciepła w czasie największych nawet mrozów. Sprawdź, na czym polega ubranie na cebulkę, z czego tworzyć komfortowe warstwy i jak ubierać się zimą, aby nawet najdłuższy weekendowy spacer był ciepłą przyjemnością i komfortowym odpoczynkiem!

Ubiór na cebulkę – tajna receptura, którą przekazały nam nasze babcie

Kto jak kto, ale nasze babcie dobrze wiedziały, co to znaczy ubiór na cebulkę i co zrobić, aby wnusia czy wnusio nie zmarzli na placu zabaw w zimie. Teraz z sentymentem wspominamy prążkowane rajtuzy, ocieplane spodnie, golfy z za długimi rękawami, troszkę gryzące swetry i zabawne kamizelki zapinane na zamek. Kto je kojarzy, to miał szczęśliwe dzieciństwo! 

Ubranie na cebulkę możemy przypominać sobie przez pryzmat żartu, ale każda i każdy z nas dobrze wie, że nasze babcie ubierały nas tak z czystej miłości i żeby nam nosy nie pozamarzały w czasie lepienia bałwana. 

Do dzisiaj zostały nam w głowach zasady, jak ubrać się na cebulkę i z chęcią adaptujemy tę wiedzę do potrzeb dorosłego i samodzielnego życia. Prawda jest taka, że nikt i za żadne skarby nie zmusi nas do ponownego nałożenia na siebie prążkowanych rajtuzków, ale każda inna wielowarstwowość w ubiorze jest już jak najbardziej mile widziana.

Ubranie na cebulkę zapewnia komfort podczas spaceru zimą

Zimowe spacery potrafią być super przyjemne, ale pod warunkiem, że jesteśmy do nich odpowiednio ubrani i szczęka nie szczęka nam z zimna. Prawidłowy ubiór na cebulkę zapewnia ciału odpowiednią izolację termiczną, a także pomaga odprowadzać pot z dala od ciała.

Jak ubrać się na cebulkę, aby nie zmarznąć i zapewnić sobie miły spacer w dobrych warunkach? Po pierwsze policz do trzech, a w bardzo zimnych okolicznościach przyrody nawet do pięciu. Trzy warstwy izolacyjne to świetna baza do tego, aby czuć się komfortowo w niepewnej temperaturze na zewnątrz. 

Co składa się na trójwarstwowe ubranie na cebulkę? Najprostsza opcja trzywarstwowa na zimowy spacer to przylegająca do ciała podkoszulka, długi longsleeve oraz sweter. Już te trzy warstwy są w stanie zapewnić komfortowe ciepło podczas spaceru zimą. Jeśli jednak ubranie na cebulkę z trzech warstw to dla Ciebie za mało, możesz szybko i łatwo zwiększyć liczbę warstw. Pierwsza z nich to dopasowane do ciała body na ramiączkach, druga zaś to podkoszulek na szerokich ramiączkach, trzecia – długi longsleeve, czwarta sweter, a piąta to wełniana lub puchowa kamizelka.

Jak ubrać się na cebulkę na weekendowy wypad do lasu?

Zimowy spacer po lesie w ujemnej temperaturze zimą może być super przyjemny i jak najbardziej zdrowy, pod warunkiem, że odpowiednio zadbamy o wszystkie jego elementy. Jak ubierać się zimą, aby nie zmarznąć? Oczywiście należy ubrać się na cebulkę!

Ubiór na cebulkę podczas spaceru po lesie jest bardzo ważny, ponieważ nie jesteśmy w stanie do końca przewidzieć, jaką temperaturą powita nas piękny, zielony zagajnik. Dlatego właśnie podkoszulki, longsleevy i ciepłe swetry na zimę to nasi nieodzowni sprzymierzeńcy. Termos z korzenną herbatą będzie również mile widziany.

Na wyprawę do lasu wybieraj podkoszulki i longsleevy wykonane z oddychających włókien, ewentualnie podkoszulki sportowe, które mają za zadanie szybko odprowadzić pot od ciała. Na wierzch zakładaj ciepłe swetry damskie, bluzy z kapturem lub softshelle, których zadaniem jest odpowiednia izolacja od zimna. Na sam wierzch załóż kamizelkę z wełny lub lekką kamizelkę puchową. W przypadku ekstremalnie niskich temperatur możesz jeszcze dorzucić puchowy bezrękawnik na kurtkę zimową na wierzch.

Jak ubierać się zimą, gdy nie wiesz, jaka pogoda Cię czeka

Z pewnością wielu z Was, od początku tego artykułu, chodzą po głowie mądre słowa ogra z pewnej bajki dla dzieci, który filozoficznie porównał przedstawiciela swojego gatunku do cebuli. Cebula ma warstwy i ogry mają warstwy, prawda? Ta głęboka metafora odnosi się do konstrukcji psychicznej, ale równie dobrze obrazuje, na potrzeby dzisiejszego wpisu, przydatność ubierania się na cebulkę: jest zimno – dokładamy warstwę ubioru, jest za ciepło – odejmujemy ją.

Ubranie na cebulkę okazuje się praktyczne i zapewnia komfort w zmiennych warunkach temperaturowych. Cieńsze warstwy na ciele tworzą dobrą izolację cieplną i nie pozwalają zmarznąć, nawet podczas srogich mrozów na zewnątrz. Jeśli wybierasz się na wycieczkę, dojeżdżasz do pracy komunikacją miejską lub masz w planach orzeźwiający spacer miejski na mrozie, ubiór na cebulkę z pewnością Ci się przyda

Obszerny płaszcz na zimę powinien być odrobinę luźniejszy, aby bez problemu pomieścić kilka dodatkowych warstw odzieży, które zawsze możesz z siebie zdjąć, gdy zrobi Ci się za ciepło.

Ubiór na cebulkę w luźnym stylu streetowym

Czy ubiór na cebulkę powinien trzymać się zasady im bliżej ciała, tym bardziej dopasowany krój? Zazwyczaj to właśnie jest domyślna zasada ubierania się na cebulkę. Dzięki takiemu systemowi, pod spód idą warstwy dopasowane, aby na sam wierzch mogły pójść te luźniejsze i swobodniejsze. Jednak zabawa modą przewiduje wielowariantowość, nawet w tak praktycznym założeniu, jakim jest ubranie na cebulkę. 

Streetwear także może być elementem stylu powiązanym z warstwowym ubieraniem się na zimę. Przy ciele zawsze pozostaje dopasowana podkoszulka, która zapewnia pierwszą warstwę izolacyjną. Po niej może przyjść luźniejszy golf, a na niego jeszcze luźniejsza bluza dresowa. Na sam wierzch dobierz swobodny T-shirt, który zmieści się na wszystkie warstwy ubrań. 

Ubranie na cebulkę może również dotyczyć dolnych części garderoby i w tym przypadku warto postawić na zestawienie: ciepłe rajstopy + luźne spodnie, a na wierzch nogawek wyższe skarpetki. 

Czy ubieranie się na cebulkę współgra ze stylem casual?

Jak ubierać się zimą do pracy, aby nie zmarznąć? Czy styl casual i ubiór na cebulkę dadzą się połączyć? Nie jest to zadanie najprostsze, ale tak, oczywiście, to da się zrobić. Styl casual do pracy może obejmować ubranie na cebulkę, np. pod ciepłą sukienkę maxi załóż ciepłe rajstopy i podkolanówki na dół, a na górę dołóż podkoszulkę oraz ciepły i długi kardigan. W razie nagłego ocieplenia możesz zdjąć z siebie sweter i zamienić go na lżejszą kamizelkę w stylu boho.

Jak ubierać się na cebulkę w setach do pracy ze spodniami? Cienkie rajstopy pod spodnie to opcja, którą znają i doceniają wszystkie zmarzluszki. Jedna lub nawet dwie pary skarpetek to z kolei izolacja termiczna, która jest nieobca osobom ze słabszym krążeniem. Stylowe spodnie casualowe możesz połączyć z damską koszulą na guziki, pod którą założysz cielisty top lub body. Na wierzch, na zasadzie kontrastu, a trochę przez potrzebę ocieplenia wizerunku, możesz założyć pikowaną kamizelkę w kolorze fuksji, pastelowej żółci czy kamizelkę damską czarną w piękny, kwiatowy wzór.

Jak ubierać się zimą, gdy szykuje się naprawdę duży mróz?

Zimą, nawet tą zimną i bardzo mroźną, nie musisz rezygnować z noszenia sukienek czy pięknych spódnic. Warto jednak pomyśleć o tym, jak ubrać się na cebulkę, aby zapewnić sobie optymalny komfort termiczny.

Zimowy must have to bez wątpienia podkoszulka oraz ciepły longsleeve. Znajdziesz je w naszej ofercie sklepu internetowego MEDICINE w różnych kolorach, a także tłoczone w ciekawe wzory. Do zestawienia ze spódnicą midi wykorzystaj ciepłe rajstopy (kto może, ten unika wersji prążkowanych, a kto ma mocne nerwy, może założyć na siebie rajstopy w prążek) oraz wysokie podkolanówki. Całość uzupełnij o dopasowany golf przy ciele i rozpinany, obszerny kardigan lub sweter damski.

Do spódnicy damskiej dopasujesz również ciepłą bluzę z kapturem, ocieplany polar lub puchową kamizelkę noszoną pod płaszcz, lub kurtkę. Zimowy ubiór na cebulkę to także pole do popisu dla Twojej kreatywności, która w pierwszej kolejności pomyśli o tym, aby było jej ciepło!

Ubiór na cebulkę – porady i tipy z garderoby

Ubranie na cebulkę to sztuka, którą samoistnie dopracowujemy do perfekcji w momencie, w którym temperatura spada poniżej 10, 15 lub 20 stopni Celsjusza. Stopień zdeterminowania jest tutaj połączony z ogólną kondycją bycia większym lub mniejszym zmarzluchem. 

Na co warto zwracać uwagę i jak ubierać się zimą na cebulkę, aby osiągnąć level master

  • Pamiętaj o tym, że podkoszulka zawsze powinna być wpuszczona do spodni lub spódnicy. Dzięki temu ciepło nie ucieknie z dala od ciała.
  • Obszerne, oversizowe warstwy ubrania na wierzch to bardzo dobry pomysł, ponieważ pozwalają na swobodę ruchów, nie krępują ciała i utrzymują dobrą izolację cieplną przez długi czas.
  • Ubiór na cebulkę to przede wszystkim naturalne włókna. Ciało ubrane w sztuczne materiały, a do tego ciało ubrane w kilka warstw sztucznych materiałów nie będzie dobrze oddychać i wentylować się, czego efektem będzie zapocenie się i brak komfortu.
  • Jeśli czujesz, że ubiór na cebulkę jest zbyt obszerny, a Ty potrzebujesz poczuć ciepło bliżej ciała, sięgnij po pasek! Zapnij go na oversizowym swetrze lub kardiganie, aby uzyskać efekt zbluzowania i lepszego przylegania.

Podeślijcie Wasze tipy w temacie ubierania się na cebulkę!