Jak wiązać szalik? Sposoby na ujarzmienie szalika i chusty

Szalik albo chusta to nieodłączne elementy zimowego outfitu, które wspaniale ogrzewają szyję i dopełniają zimowy look. Wiesz, że jeden prosty szalik możesz nosić na różne sposoby? Z chustą jest bardzo podobnie! Z tego artykułu dowiesz się, jak wiązać szalik wełniany, jakie są najmodniejsze sposoby wiązania chusty, a także, jaki szal wybrać do płaszcza zimowego. Zapraszamy po praktyczne triki i najświeższe inspiracje modowe!

Jak wiązać szalik wełniany na płaszczu?

Pytanie, które automatycznie wprowadza nas w zimową aurę – jak wiązać szalik wełniany, aby okryć szyję, ramiona, nie wyglądając przy tym, jak wełniany kłębek nieszczęścia z oczami i nosem. Sposobów na to, jak zawiązać szalik jest kilka, a zaczniemy od najprostszego. 

Trzy kroki do sukcesu – jak wiązać szalik w biegu, ale stylowo

Pierwszy sposób na to, jak wiązać duży szal zimowy sprawdzi się wtedy, gdy potrzebujesz szybkiego rozwiązania i eleganckiego efektu w okamgnieniu. Sprawna akcja jest możliwa do wykonania w windzie, na korytarzu lub w pół kłusie na tramwaj, a idzie ona tak:

  1. Długi szalik zimowy z wełny lub szeroki wełniany szal złóż na pół, chwytając jedną ręką za końce, a drugą rękę wkładając w pętlę na drugim końcu szalika.
  2. Wyznacz połowę długości szalika i połóż ją na karku.
  3. Przeciągnij luźne końce szalika przez pętlę, którą trzymasz w ręce i voilà! Prawda, że błyskawica?

Dodatkowe kroki, to rozluźnienie lub zacieśnienie węzła oraz odpowiednie ułożenie luźno zwisających końców.

Jak zawiązać szalik stylowo – 5 kroków do eleganckiego obwarzanka

Jeśli dysponujesz zapasem całej minuty przed wyjściem z domu, odbiciem lustrzanymi i chcesz dowiedzieć się, jak wiązać szalik w wyrafinowany kształt warkocza lub obwarzanka – oto instrukcja:

  1. Połóż koniec szalika na ramieniu tak, aby zwisał z przodu do wysokości pachy.
  2. Drugim końcem szala otocz szyję tak, aby wykonać pełne koło.
  3. Chwyć końcówkę szalika, która znajduje się na górze i owiń nią materiał, który leży na szyi tak, jakbyś skręcała dwa kawałki materiału.
  4. Powtarzaj czynność do momentu, w którym końcówka szalika schowa się pod materiałem.
  5. Luźną, pierwszą końcówkę szalika zawiń pod spód tak, aby całkowicie schować ją pod materiałem. Elegancki obwarzanek gotowy! Ewentualne nierówności popraw przed lustereczkiem, które prawdę powie.

Sposoby wiązania chusty w wersji large – to jest prostsze, niż myślisz!

Ciekawe sposoby wiązania chusty to szybki i prosty sposób na to, jak odświeżyć swój zimowy look. Chustę o wymiarach prostokąta rozłóż całkowicie i ułóż na ramionach tak, jakbyś chciała się nią okryć. Przód chusty na wysokości klatki piersiowej zepnij zimową broszką, a całość przepasaj odpowiednio dobranym paskiem. W ten sposób utworzysz wiązanie chusty na kształt poncza. Rozwiązanie to jest idealne dla zmarzluchów oraz dla tych, które lubią często zmieniać swój look. Czy jest to jedyny sposób na to, jak wiązać chustę na płaszczu? Oczywiście, że nie!

Dużą, prostokątną chustę złóż tak, aby krótsze boki miały po ok. 25 cm. Dbając o to, aby nie rozwinąć chusty, umieść ją na barkach, aby chusta nie opadała na plecy. Dwa luźne końce puść przodem na płaszcz i postaraj się dobrać taki pasek do płaszcza, aby mógł objąć zarówno płaszcz, jak i szal. Taki sposób wiązania chusty na płaszczu jest elegancki, ponadczasowy i sprawdza się również podczas cieplejszych pór roku.

Szal do płaszcza zimowego? Podpowiadamy, jak łączyć te elementy i jak je nosić

Jak nosić szalik do płaszcza, aby prezentować się dobrze, doskonale, wyśmienicie? Jeśli zależy Ci na eleganckim outficie, postaw na połączenie wełnianego płaszcza i wełnianego szala na zimę. Zimowe kolory mogą się uzupełniać w ramach jednej tonacji kolorystycznej, ale możesz również postawić na delikatny kontrast – np. szary wełniany płaszcz i amarantowy szalik do płaszcza. 

Dobrym zestawieniem na zimowe spacery jest połączenie płaszcza w kratkę z kraciastym szalem. Jak nosić szalik, aby uniknąć efektu całkowitego kamuflażu? W połączeniach obejmujących ten sam deseń, postaw na kontrastujące linie kratki w płaszczu i w szaliku damskim. Możesz również wyznaczyć kolor przewodni, który znajdzie się zarówno na płaszczu w kratę, jak i na kraciastym szaliku. Pamiętaj jednak, aby taki akcent był delikatny i nie zdominował całego outfitu. Czapka damska w tym secie może być jednobarwna.

Jak nosić szalik w wersji minimalistycznej

Szalik do płaszcza w wersji minimalistycznej, to dyskretna ozdoba, która z łatwością zastąpi Ci biżuterię zakładaną na wierzch płaszcza. Ciepły szalik damski możesz nosić w bardzo prosty sposób, np. zawieszając go na karku i zarzucając na ramię jeden koniec. Szal do płaszcza w takiej wersji wygląda klasycznie – nie ma tutaj miejsca na żadne węzły, pętle czy broszki. W stylizacji minimalistycznej postaw na neutralną paletę barw. 


W wersji klasycznej może wyglądać to tak, że szalik do płaszcza dobierzesz na zasadzie delikatnego kontrastu. Jasny pastelowy szalik damski ułóż na ramionach – ale uwaga – pod płaszczem, a następnie owiń nim szyję tak, aby było Ci ciepło, a żaden koniec szalika nie tworzył zgrubień pod płaszczem. Zadbaj o to, aby linia szalika wystawała ponad kołnierz płaszcza. W tym looku szalik jest dyskretną ozdobą, która nie dominuje całego setu, ale może pięknie rozświetlić twarz lub podbić kolor tęczówek.