Jak podwijać rękawy koszuli, czyli modny outfit na lato

Stylowe i eleganckie, męskie sety do pracy – wbrew pozorom – nie są mocno skomplikowane i trudne do skomponowania. Wystarczy mieć z tyłu głowy kilka podstawowych zasad i bezpiecznie się ich trzymać. W poprzednich wpisach mówiliśmy już o różnych materiałach, fasonach i zestawieniach, a dzisiaj skupimy się na jednym z ważniejszych elementów ubioru, czyli na koszuli męskiej z długim rękawem. Zatem – jak podwinąć rękawy w koszuli, aby prezentować się elegancko? Podpowiadamy! 

Jak nosić koszulę latem? Podwinąć rękawy w koszuli!

Kanon mody klasycznej mówi o tym, że męska koszula z długim rękawem jest odpowiednia na każdą porę roku. Zapytacie pewnie, a co z upalnym latem? Cóż, w te najgorętsze dni roku nie pozostaje nic innego, jak podwijanie rękawów koszuli. Jeśli w Twojej pracy wymagany jest elegancki dress code, to również nie pozostaje nic innego, jak noszenie koszuli z długim rękawem. Jednak podczas upałów jak najbardziej dozwolone jest skracanie rękawów koszuli przez ich podwinięcie. Techniki są proste, a ich opanowanie to nic trudnego. Zatem jak podwijać rękawy koszuli, aby wyglądać schludnie i elegancko? Są na to dwa podstawowe sposoby, z czego drugi posiada aż 3 warianty.

Elegancka koszula z podwiniętymi rękawami

Najbardziej klasyczny i elegancki sposób na podwijanie rękawów to podwinięcie na dwa, ale uwaga, tu jest haczyk. Najpierw odepnij większy guzik przy mankiecie i mniejszy guzik poniżej, następnie podwiń mankiet koszuli na podwójną jego długość. Teraz złap za materiał najbliżej nadgarstka i podwiń go do góry, aby idealnie nałożyć na siebie dwie długości mankietu. Dzięki temu sposobowi zawijania rękawów koszuli będziesz mieć pewność, że nie odwiną się one w trakcie dnia, a do tego będą się prezentować elegancko i schludnie.

Modne podwijanie rękawów w koszuli – wersja mniej formalna

Drugi sposób na podwijanie rękawów w koszuli męskiej jest jeszcze łatwiejszy niż pierwszy. W tym wariancie również odpinasz oba guziki, aby poluzować mankiety, a następnie podwijasz mankiet na dwa razy, ale z pojedynczej długości. W mniej formalnych sytuacjach oraz podczas upałów możesz podwinąć rękawy koszuli na trzy lub cztery razy.

Koszula na co dzień

Nieformalny dress code w pracy lub jego całkowity brak, pozwalają na to, aby na co dzień zakładać męską koszulę z krótkim rękawem. Na stronie sklepu internetowego MEDICINE znajdziesz szeroki wybór koszul męskich ze wzorami kwiatowymi, zwierzęcymi, geometrycznymi lub z printami w soczystych, letnich kolorach! Jeśli jednak wolisz coś spokojniejszego, to znajdziesz u nas również lniane, jednobarwne koszule męskie z krótkim rękawem. Lniana, biała koszula z krótkim rękawem świetnie sprawdzi się podczas największych upałów. Do nieformalnych stylizacji możesz dobrać krótkie spodnie męskie z lnu lub szorty męskie z podwiniętą nogawką. Do takiego niezobowiązującego, swobodnego setu możesz dopasować płócienne trampki, mokasyny męskie czy najwygodniejsze japonki. 

Koszula w wersji biurowej – tych błędów nie popełniaj!

Jak już ustaliliśmy wcześniej, elegancki mężczyzna, przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych, nosi koszule z długim rękawem. Kanon jest tutaj dosyć surowy i nie przewiduje wyjątków. Na szczęście, w dzisiejszych czasach, zdecydowana większość przestrzeni biurowych wyposażona jest w sprawnie działającą klimatyzację, co pozwala zachować uczucie komfortu w pracy. Jakich błędów stylizacyjnych unikać w dobieraniu letnich, eleganckich setów do pracy? Podpowiadamy! 

Koszula krótki rękaw do garnituru – omijaj szerokim łukiem!

Garnitur męski to jedna z najelegantszych części garderoby męskiej. Jeśli chcesz zachować klasyczny sznyt, po prostu dobieraj do niego eleganckie koszule męskie z długim rękawem, ponieważ jedno pasuje do drugiego, jak chleb do masła i jest parą nierozerwalną. Oczywiście, jeśli chcesz świadomie łamać wyznaczone kanony, to koszula – krótki rękaw do garnituru będzie odpowiedzią na tę potrzebę. 

Krawat do koszuli z krótkim rękawem – elegancki mężczyzna nigdy tego nie łączy

Koszula z krótkim rękawem weszła do użytku już na początku XX w., a zakładali ją sportowcy czy myśliwi. W latach pięćdziesiątych w Ameryce mężczyźni zakładali koszule z krótkim rękawem jako element uniformu służbowego. Dzisiaj, taka moda jest bardzo retro (mówiąc bardzo oględnie i miło) i nie znajduje poklasku wśród klasycznej elegancji. Każdy ma prawo ubierać się tak, jak mu wygodnie, swobodnie i jak mu się podoba, zalecamy jednak, aby krawat do koszuli z krótkim rękawem był wyrazem świadomego łamania klasyki, a nie nieszczęsnym, nieświadomym faux-pas.

Koszula w stylizacji na imprezę

Tutaj możemy odetchnąć swobodniej i rozsznurować gorset eleganckich powinności. Letnie imprezy charakteryzują się swobodą i brakiem sztywnych reguł, jeśli chodzi o dress code, chyba że masz zamiar iść na imprezę tematyczną, wtedy to już całkiem inna sprawa. Letnie wieczory, klimaty tropikalne, przyjazne komary i dobrze schłodzone napitki to idealne tło dla niezapomnianych imprez. Na stronie MEDICINE znajdziesz wiele koszul męskich w ciekawe i kolorowe printy. Wielobarwne koszule świetnie komponują się z jednolitymi szortami męskimi i kolorowymi espadrylami. Jeśli chcesz podkreślić swoją brązowo-złocistą opaleniznę, to podczas imprezy na plaży świetnie sprawdzi się lniana, biała koszula z krótkim rękawem, beżowe szorty i skórzane męskie mokasyny!