Inspiracje sztuką, emocjami, wrażeniami – czyli artystki, artyści tworzą kolekcje dla MEDICINE!

Za nami dziwny i intensywny rok. Każdy oceni go wedle swojej własnej skali, ale że był dziwny, to chyba zgodzimy się jednogłośnie. Minęło już trochę czasu od naszego ostatniego wpisu na temat kolekcji specjalnych w MEDICINE, zatem czas na małą aktualizację i rzut oka na piękne rzeczy, które zrobiliśmy we współpracy ze zdolnymi artystkami i zdolnymi artystami w ostatnim czasie. Takie podsumowanie to sama przyjemność!

Artystyczne kolekcje MEDICINE – co my tu mamy?

Moda jest dla nas czymś więcej, niż tylko klasycznym podziałem na garderobę według pór roku, sezonów, okazji czy uroczystości. Tworząc regularne kolekcje oraz kolekcje specjalne czerpiemy pełnymi garściami ze świata kultury i sztuki, bo to jest nasz tlen. Sięgamy po inspiracje z płócien, płyt, książek i ze wszystkiego, co pomaga dotlenić głowę i nie utknąć w sztampowej szufladce nudnej mody. Już od dłuższego czasu zapraszamy do współpracy zdolne artystki i zdolnych artystów. W ten sposób powstają kolekcje specjalne podpisywane nazwiskami twórców. Za każdym razem są to niezwykłe projekty, które z przyjemnością opisujemy metką MEDICINE. O jakich kolekcjach przeczytacie w dzisiejszym wpisie? Przed Wami Damian Dideńko, Kasia Walentynowicz i Zagrywki oraz – jeszcze ciepła – kolekcja świąteczno-zimowa X-mass by Artists.

Damian Dideńko inspiruje się komiksami, grami, odległą Japonią i wszystkim, co dookoła

Ilustracje i tatuaże ostatnio przeżywają swój rozkwit, ale nie ma tak łatwo, bo choć prac jest naprawdę sporo, to perełki nie zdarzają się już tak często. Damian Dideńko Didiusz robi ilustracje i tatuaże, ale robi je tak, że z domowych kapci można wylecieć w inną przestrzeń, w inny wymiar. W pracach Didiusza znajdziecie całe opowiadanie, książkę, film czy utwór, zawarte w jednej grafice. Motywy, postacie, zdarzenia, a nawet tło, przenikają się wzajemnie, wciągając obserwatora w gęstwinę symboli i znaczeń. A interpretować można dowolnie, interpretować nawet trzeba indywidualnie – w tym tkwi siła wyrazu prac Dideńki. Jeśli lubicie światy odległe, w których technologia splata się z magią, to prace Didiusza z pewnością zagospodarują sobie kawałek miejsca w Waszej wyobraźni. Nie krępujcie się, póki jeszcze mamy Didiuszowe T-shirty w sklepie internetowym!

Takie Zagrywki, to tylko z Kasią Walentynowicz!

Pamiętacie kultową grę memory z grafikami Kasi Walentynowicz? Chronione gatunki zwierząt i owadów w Polsce, gatunki zagrożone na świecie lub te, które już wyginęły – to dokładnie te ilustracje z Zagrywek. W ostatnim kwartale Kasia Walentynowicz zaprojektowała grafiki do swojej artystycznej kolekcji ubrań MEDICINE, wśród której pełno jest Zagrywek. Dla minimalistek i minimalistów znajdą się pojedyncze portrety wdzięcznych zwierzów – np. nietoperza nocka czy pięknej ważki z ażurowymi skrzydłami. Jeśli z kolei preferujecie mozaiki i uporządkowany chaos, to artystyczne bestiarium, które wypełnia płótno T-shirtów czy spódnic, z pewnością przypadnie Wam do gustu. 

Dla tych, którzy są spragnieni – jak kania dżdżu – ilustracji i grafik, które wyszły spod serca i ręki Kasi Walentynowicz, mamy świetną wiadomość! Na co dzień, przechadzając się w T-shircie z Zagrywkami, rozglądajcie się uważnie, bo grafiki i ilustracje Walentynowicz znajdziecie m.in. w materiałach i publikacjach Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Cricoteki w Krakowie. Artystyczna współpraca Walentynowicz i MEDICINE jest jeszcze dostępna na stronie sklepu internetowego – kto pierwszy, ten lepszy!

X-mass by Artists – ciepłe swetry, czapki i termofory z niepowtarzalnymi grafikami

Z twardych, niezaprzeczalnych faktów naukowych i dowodów wiemy, że: a) mijający rok był… dziwny, b), ale się już skończył i nikt nie wpadł w niekończące się limbo w dniu 31.12.2020. Chyba nikt. Przynajmniej nikt, o kim wiemy. U nas wszyscy przeskoczyli do 2021 r., mamy komplet, kolejno odlicz.

Przez cały grudzień nikt nie wiedział, czy święta spędzimy w gronie najbliższych, czy może jednak będziemy jeść barszcz z uszkami przed kamerką internetową, zza której rodzina bądź przyjaciele będą nam machać nadzianym na widelec pierogiem z kapustą. Świąteczno-zimowa kolekcja ubrań X-mass by Artist powstała we współpracy z zaprzyjaźnionymi artystami – Justyną Frąckiewicz, Dawidem Ryskim i Patrykiem Mogilnickim między innymi dlatego, żeby umilić i ocieplić ten dziwny czas świąt w pandemii. 

Artyści wzięli na warsztat motywy, które budzą ciepłe i dobre uczucia związane z zimą i świętami – pierwszy śnieg (tak, dwie dekady wstecz śnieg na ulicach był zjawiskiem corocznym, mroźnym nie raz sięgającym do kolan!), bitwę na śnieżki, zjazdy na sankach, Mikołaja z workiem prezentów. Te wszystkie motywy pojawiają się na swetrach, koszulach, T-shirtach, skarpetkach, bokserkach, a także na różnych, zimowych akcesoriach. Kto chce kupić swetry damskie lub swetry męskie z narciarzem, ten szybciutko pędzi na stronę X-mass by Artist i wypatruje tego sezonowego cuda, mamy jeszcze kilka sztuk w zanadrzu!