Incepcja Christophera Nolana – czyli film, który się nie starzeje

Klasyczna elegancja nie starzeje się, tak samo, jak nie starzeje się dobre kino. Incepcja – czyli nie taki znowu najmłodszy film Christophera Nolana – pokazuje te dwie kwestie wyśmienicie. W dzisiejszym wpisie zaserwujemy trochę mody i trochę kina. Znajdziecie tutaj kilka tipów, jak może wyglądać elegancki mężczyzna (uwaga: męskie stylizacje z marynarką nie tylko w filmowym wydaniu!) Zachęcimy Was również do obejrzenia Incepcji, o ile jeszcze tego nie zrobiliście!

Incepcja – o czym jest film?

Z braku lepszej i dokładniejszej kategoryzacji, można powiedzieć, że Incepcja to obraz s-f oraz film akcji w jednym. Główny bohater, Cobb (Leonardo DiCaprio) jest profesjonalnym złodziejem snów. Niezauważony przez nikogo, wchodzi w sferę marzeń sennych i wykrada to, czego wymaga od niego dane zlecenie. Cały spektakl dzieje się przy użyciu specjalnej aparatury oraz niezbędnych dodatków. Żadna z tych rzeczy nie jest dostępne dla współczesnych naukowców, więc wątek science fiction jest całkiem jak ta lala. Z kolei wykradaczy sennych informacji jest więcej, zatem protagonista z pewnością nie może narzekać na bezczynność i brak zajęć. 

Wydaje się, że Cobb jest mistrzem w swoim fachu i trudno znaleźć zadanie, którego się nie podejmie… I tutaj wspaniale zapętla się akcja, ponieważ zadaniem Cobba nie będzie kradzież, a zaszczepienie idei w umyśle śniącego tak, aby śniący potraktował ją jako własną. Wielopoziomowość senna Incepcji zachwyca swoją meandrycznością, ale pozostaje przy tym lekka i nienachalna. Nie chcemy zdradzać więcej szczegółów fabuły, ale podpowiemy tylko, że film ten można obejrzeć więcej niż jeden raz i za każdym razem mieć sporo frajdy.

Dlaczego bardziej Incepcja, a trochę mniej Tenet?

Mimo tego, że budżet na Tenet – czyli najnowszy film Nolana – był zdecydowanie wyższy, przy realizacji obrazu zastosowano nowocześniejsze technologie, a końcowe efekty specjalnie wydają się o klasę wyższe, niż te w Incepcji, to jednak nie mamy większych wątpliwości co do tego, który z filmów lepiej przetrwa próbę czasu. Na Tenet wszyscy czekaliśmy z wypiekami na twarzy, jednak w trakcie seansu okazało się, że świetne efekty specjalne w filmie to zdecydowanie za mało, aby zrobić z produkcji nieśmiertelne dzieło. Wątki w Tenecie były tkane tak gęsto, że czasami aż nachodziły na siebie i nie pozwalały na żwawe podążanie za nimi. Jednym słowem, na Tenecie można było się zgubić lub… znudzić. Nie idźmy jednak dalej w Tenet, gdyż to Incepcja jest przecież tematem przewodnim wpisu. Szczegółowo o najnowszym filmie brytyjskiego reżysera, pisaliśmy również w jednym z wcześniejszych artykułów na blogu. Zatem czy Cobb, elegancki mężczyzna w filmie, może zainspirować do noszenia klasycznej mody męskiej? I to jeszcze jak!

Elegancki mężczyzna w Incepcji, czyli z ekranu – do stylówek casualowych na co dzień

Przez większość czasu postać głównego bohatera, a także inne męskie postacie prezentują się w nienagannych, klasycznych setach z męskiej garderoby. Elegancki strój męski bazuje na zestawieniu marynarki, materiałowych spodni i męskiej koszuli. Elementy te są ponadczasowe i sprawdzą się zarówno dla młodego chłopaka, jak i dla dojrzałego mężczyzny. W asortymencie sklepu MEDICINE znajdziesz szeroki wybór marynarek jesiennych, koszule męskie gładkie, ale również koszule męskie z delikatnym printem. Do tego wszystkiego możesz dołączyć spodnie garniturowe od kompletu lub zestawić własny modny elegancki strój męski w stylu casual. 

Męskie stylizacje z marynarką w kratę

Po obejrzeniu Incepcji, ale również i innych filmów brytyjskiego reżysera, możesz poczuć nieodpartą chęć lekkiego liftingu garderoby – klasyczna męska elegancja czeka na Ciebie z otwartymi ramionami. Dla początkujących fashionistów zaproponujemy zestawienie granatowej marynarki w kratkę z granatowymi lub ciemnobrązowymi spodniami. Jeśli jednak czujesz się bardziej swobodnie w kreowaniu modowych setów, to bez problemu możesz zestawić kontrastowy kolor marynarki w kratę ze wzorzystą koszulą męską. Taki zestaw świetnie uzupełnią męskie skórzane buty.

Kamizelki męskie do koszuli – jak je dobrać?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak efektownie budować napięcie w swojej stylizacji casualowej, to polecamy jeden element, który zmienia wszystko, a jest nim kamizelka. Modny elegancki strój męski z koszulą i eleganckimi chinosami możesz wzbogacić o klasyczną lub mniej klasyczną kamizelkę męską – ze wzorem w kwiaty lub inne, ciekawe desenie. Kamizelka męska bardzo dobrze współgra z marynarką i koszulą, które nawiązują do siebie paletą barw. Klasyczna męska elegancja bardzo dobrze wygląda w stonowanej, spokojnej kolorystyce.