Ekologiczna i świadoma moda. Sprawdź kolekcję Together for nature

Ekologiczny styl życia cieszy się coraz większą popularnością. Świadomość konsumencka rośnie, a zrównoważona moda staje się coraz bardziej powszechna. Ekologia jest modna, ale czy jest także w modzie? Kolekcja Together for nature jest hołdem złożonym otaczającej nas naturze. To ekologiczna moda, w której królują tkaniny naturalne, jeszcze więcej ekologii i jeszcze więcej natury. Chcesz się przekonać? Zapraszamy! 

Ekologiczna moda pod szyldem Together for nature 

Żyjemy w społeczeństwie, które jeszcze długo nie wypleni ze swoich zachowań konsumpcyjnych popędów. Faktem jest natomiast, że jednocześnie stajemy się społeczeństwem coraz bardziej świadomym. Świadomym ekologii, żyjącym coraz bliżej natury. Ekologiczna moda, choć wciąż stoi kilka kroków za ekologicznym stylem życia, ma się całkiem dobrze. Innymi słowy – jest na fali wznoszącej. Jej poziom podtrzymuje także MEDICINE ze swoją kolekcją Together for nature, gdzie tkaniny naturalne i ubrania ekologiczne są przyjazne nie tylko środowisku, ale także modzie. I Tobie!  

Tkaniny naturalne, czyli design w zgodzie z naturą

Ekologiczna moda cieszy się coraz większą popularnością. Nie tylko wśród producentów, ale i konsumentów. Filarem mody funkcjonującej w zgodzie z naturą są bez wątpienia tkaniny naturalne. Ubrania ekologiczne, czyli takie wyprodukowane z materiałów przyjaznych środowisku, to przede wszystkim organiczna bawełna, która uważana jest za surowiec najbardziej eko. Jednocześnie jest ona tkaniną najbardziej uniwersalną, uprawianą w ramach rolnictwa ekologicznego i wolną od jakichkolwiek pestycydów, nawozów czy innych środków zagrażających środowisku. Co więcej, ubrania te są także wyjątkowo przyjazne alergikom. A czy wiesz, że tkaniny naturalne, z których produkowane są ubrania eko, często pochodzą także z recyklingu? Źródłem surowców są nie tylko stare ubrania, ale także plastikowe butelki czy chociażby sieci rybackie. 

Ekologiczna moda oparta jest na kilku podstawowych filarach, z których tym głównym są właśnie tkaniny wybierane do produkcji ubrań. W kolekcji MEDICINE “Together for nature” znajdziesz nie tylko ubrania z bawełny organicznej certyfikowanej przez niezależne instytucje, ale także modele wyprodukowane z Tencelu, wiskozy Ecovero czy recyklingowej wełny. 

Noś się ekologicznie, czyli ubrania z bawełny organicznej 

Bawełna jest bez wątpienia jednym z surowców najczęściej wykorzystywanych do produkcji ubrań. Ponieważ jest ona wyjątkowo podatna na ataki szkodników, w procesie produkcji bawełny konwencjonalnej, do jej czyszczenia stosuje się różnego rodzaju chemię. Następnym krokiem jest barwienie i zastosowanie specjalnych środków uszlachetniających, które mają przykładowo zminimalizować gniecenie materiałów. Po drugiej strony barykady mamy natomiast ubrania z bawełny organicznej, w produkcji których wykorzystywane są jedynie naturalne metody. To właśnie z najwyższą dbałością o środowisko naturalne powstały bluzki z bawełny organicznej czy urzekające koszule damskie wyprodukowane z recyklingowanego poliestru, które znajdziesz w kolekcji Together for nature. Całość utrzymana została w stonowanej kolorystyce, która daje idealne podstawy do stworzenia uniwersalnej, a jednocześnie nieszablonowej stylizacji. 

Coś z natury dla niej, czyli ubrania ekologiczne prosto z… 

Jeśli Twoja szafa ma być ukłonem w stronę ekologii, z pewnością nie może zabraknąć w niej koszulki z bawełny organicznej. Te, które znajdziesz w ofercie MEDICINE, to absolutny must have! Ubrania z naturalnych tkanin w połączeniu z delikatnymi ażurowymi wstawkami, falbaniastymi rękawami czy modnymi nadrukami – bez tego nie obejdzie się szafa żadnej zwolenniczki eko rozwiązań w świecie mody! 

W zależności od stylu jaki preferujesz, do bluzki z bawełny organicznej możesz dobrać luźne spodnie cullotes z Tencelu, który pozyskiwany jest z celulozy drzewnej, a jego produkcja odbywa się bez substancji chemicznych. Świetnym wyborem będą także klasyczne czarne spodnie uszyte z bawełny organicznej. Wszystkie te stylizacje, z jednej strony podążając krok w krok za aktualną modą, będą jednocześnie ukłonem w stronę wszystkiego, co naturalne. 

Chodź ze mną, czyli panowie za rękę z naturą

Przed małym dylematem mogą stanąć także panowie, którym w duszy grają ubrania z naturalnych tkanin oraz modne i stylowe rozwiązania. Dylemat bynajmniej nie będzie związany z brakiem możliwości stworzenia designerskich stylizacji, a wręcz przeciwnie – męska kolekcja Together for nature przepełniona jest modnymi i stylowymi rozwiązaniami, w których królują tkaniny naturalne, przyciągające uwagę nadruki i szalenie efektowne printy. Taka mała klęska urodzaju.

Klasyczne koszule męskie lub T-shirty z bawełny organicznej zestawiony z jeansami Eco Wash – niby prosta klasyka, niby niewyszukana, a jednak modna i stylowa. Panowie, którzy lubią przyciągać wzrok innych i błyszczeć naturalnym urokiem, mogą go dodatkowo podkręcić stawiając na nieco bardziej “egzotyczne” bluzki z bawełny organicznej – a konkretniej te z kolekcji EVIVA L’ARTE. Grafiki przedstawiające dzieła Matejki, Witkiewicza czy Malczewskiego – czyje oczy pozostaną obojętne na te wdzięki? Odpowiedź jest zbędna. To pytanie retoryczne.