Co można robić ze znajomymi w domu? Odkryj gry od MEDICINE!

Co można robić ze znajomymi podczas długich zimowych wieczorów? Odpowiedź jest prosta – spędzić czas kreatywnie, przy dobrym jedzeniu, piciu oraz wybornej muzyce! To wcale nie jest takie trudne do zrobienia, jeśli masz fajną, zgraną ekipę, która dogaduje się między sobą bez słów. Sprawdź gry na spotkanie ze znajomymi, które rozkręcą domówkę i zachwycą swoim pięknym designem!

Co można robić ze znajomymi na domowym party?

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby mieć zgraną ekipę, na której widok człowiek od razu się uśmiecha, bo wie, że te wszystkie mordeczki są dobrymi przyjaciółmi, którzy nie zawodzą w żadnej sytuacji. Wiemy, że znalezienie takiej ekipy idealnej jest trudne i pracochłonne, ale warto wyznaczać sobie wysokie cele do realizacji w życiu prywatnym.

Co można robić ze znajomymi, gdy wpadną do Ciebie z niezapowiedzianą wizytą i wcale nie mają zamiaru siedzieć u Ciebie tylko przez kwadrans? Sposobów na zajęcie takiej wesołej gromady jest wiele, ale z tych sprawdzonych i wysoko skutecznych wymienia się:

 • karmienie,
 • pojenie,
 • wspólne granie w gry,
 • oglądanie filmów,
 • oglądanie wspólnych zdjęć,
 • roastowanie się wzajemne przy akompaniamencie instrumentów muzycznych.

Jak widać, sposobów jest kilka, a my zdradzimy w sekrecie, że ekipa MEDICINE przetestowała na sobie każdy z powyższych punktów, a po ich wykonaniu nie stwierdziła większych ubytków intelektualnych lub fizycznych. Wszyscy cali i zdrowi, zadowoleni i zrelaksowani. To jak, zdradzić Wam szczegóły udanych spotkań towarzyskich w asyście ogrów, orków i niezastąpionych, najdroższych mord i mordeczek? No to jedziemy!

Jakie gry ze znajomymi w domu są ciekawe?

Ze znajomymi bywa różnie – czasami spotkacie się na ustalone i bardziej oficjalne domówki, a czasami znajomi wpadają do Ciebie bez zapowiedzi, bo bardzo się wszyscy za sobą stęskniliście, a Ty pieczesz najlepsze ciasteczka w mieście i zawsze masz ich pod dostatkiem.

Zatem niezależnie od tego, czy impreza jest wcześniej ustalona, stylizacje na domówkę zaplanowane i przemyślane, czy wręcz przeciwnie, wszystko na spontanie, warto mieć przygotowane sprawdzone sposoby na to, co robić ze znajomymi w domu

Jedną ze sprawdzonych opcji gier, która jest uniwersalna, ciekawa, angażuje znajomych w różnych przedziałach wiekowych, jest gra w karty. Liczba karcianych rozgrywek jest spora, a wybór zależy od tego, jaki wysiłek intelektualny jest w stanie podjąć grupa grająca w karty.

Rozpiętość trudności rozgrywek jest spora, ponieważ zaczyna się od wojny, kończy na pokerze, a pomiędzy są przecież jeszcze takie rodzynki jak:

 • kanasta, 
 • kuku,
 • pan, 
 • remik, 
 • makao, 
 • oczko czy blackjack.

Do każdej rozgrywki niezbędna jest jedna lub dwie talie kart. Standardowa liczba kart w talii to 54 sztuki wraz z jokerami. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziecie piękne, limitowane talie kart z grafikami, które z pewnością umilą każdą rozgrywkę ze znajomymi.

Co robić ze znajomymi, gdy za oknem śnieg, mróz i zimno?

Gra karciana to jedna z najpopularniejszych gier towarzyskich, ponieważ można zaproponować ją już dwóm graczom. Z kolei duża rozgrywka pokerowa spokojnie może rozgrywać się na 5 lub więcej osób. 

Czy istnieje świat poza kartami i jakie gry ze znajomymi w domu uskuteczniać w długie zimowe wieczory? Pewnie, że istnieje i ma się nawet całkiem dobrze! Wielu z nas pamięta najprostsze gry planszowe typu warcaby, młynek, chińczyk, muchy i pająki czy tryktrak. Wiele z tych gier jest dostępnych w trybie online, ale spotkania towarzyskie wymagają, aby granie uskuteczniać na oldschoolowych planszach i poruszać się za pomocą pionków i figur.

Długie zimowe wieczory sprzyjają spotykaniu się w większym gronie, w którym można wspólnie spędzić czas, napić się wybornych trunków, zjeść pyszne ciasteczka i pograć w ciekawe gry. Oprócz tradycyjnych planszówek pełno jest innych, świetnych gier, jak np. Kolejka, Fortuna, Magia i Miecz, Carcassonne. Wytrawni planszówkowicze potrafią spędzić po kilka godzin, relaksując się w czasie pasjonujących rozgrywek z przyjaciółmi.

Co można robić ze znajomymi w domu, gdy chcemy kreatywnie spędzić czas?

Nie chcemy nic insynuować, ale w pewnym wieku wieczory spędzane na domówce ze znajomymi, wydają się bardzo nęcącą alternatywą do wieczorów spędzonych w klubach. Jaki to jest wiek? Tego już nie powiemy, ponieważ każdy z nas przechodzi tę transformację w wyznaczonym dla siebie czasie. Ważny jest efekt, czyli ciepłe kapcie i wygodny dresik, jako korzystniejsza alternatywa dla nocnego, klubowego vibe’u.

Co można robić ze znajomymi w domu, gdy chcemy kreatywnie spędzić czas? Bardzo dobrym przykładem są tutaj różnego rodzaju puzzle, które zachęcą do kreatywności większe grono znajomych. 

Puzzle na ponad 1000 elementów to wyzwanie, które można podjąć w większym, przyjacielskim gronie, przy winie lub innym doskonałym trunku. To jednak nie koniec przygody z puzzlami! Na rynku dostępne są bowiem puzzle drewniane, puzzle 3 D, a także świetne puzzle przestrzenne do składania na wzór ciekawych brył samochodów, statków czy przedmiotów codziennego użytku.

Oprócz kreatywnych puzzli można zaproponować również quiz z pytaniami, kalambury, a także wspólne stworzenie kolażu z gazet i ulotek, które znajdują się na pokaźnej już kupce z makulaturą. 

Proste sposoby, jak rozkręcić imprezę w domu

Do najprostszych metod na rozkręcenie domowej imprezy należy odpowiedni dobór ścieżki dźwiękowej. I wcale nie mamy tutaj na myśli zorganizowanie potańcówki na trzy piętra, ale dobrze dobrana muzyka może zrelaksować lub pobudzić towarzystwo do działania. 

Dzięki wielu sprytnym aplikacjom możemy dzielić się muzyką, dodawać ulubione kawałki do wspólnej listy i disować wybory innych, aby obniżyć poziom cukru w przyjacielskim gronie znajomych. To oczywiście żart, ale dobrzy znajomi i tak wiedzą, kiedy jesteśmy poważni, a kiedy podkręcamy atmosferę, wrzucając celne i cięte riposty.

Jak rozkręcić imprezę w domu? Wiadomo, jedzeniem! Na wcześniej zaplanowane domówki możemy zaplanować wspólne menu dla gości, ale biorąc pod uwagę to, że goście:

 1. przygotowują jedzenie we własnych domach,
 2. umawiamy się na wspólne gotowanie czy pieczenie w trakcie imprezy. 

Dobre jedzenie łagodzi obyczaje i zawsze wbija imprezę na wyższy poziom. Aromatyczne trunki mogą stanowić dobre uzupełnienie spożywczego menu, a ich wybór będzie zawsze podyktowany indywidualnymi preferencjami gości.

Co robić ze znajomymi, którzy mają nieskończone pokłady kreatywnej energii?

Karcianki i planszówki były, jedzenie i dobra muzyka również, to co jeszcze możemy zaproponować naszym przesympatycznym i kreatywnym gościom? Kolejne gry na spotkania ze znajomymi to gry komputerowe lub mobilne, ale takie, w które można grać w większym gronie i zaproponować je znajomym w różnych przedziałach wiekowych. 

Mobilne aplikacje pozwalają zagrać w quizy, koło fortuny, omnibusa, a wszystkie rozgrywki obsługiwane są z poziomu telefonu i zintegrowane z monitorem komputerowym lub po prostu z ekranem telewizyjnym. Skoro mamy już wyciągnięty rzutnik lub telewizor, to możemy zaproponować quiz filmowy, który polega na wspólnym obejrzeniu danego filmu oraz odpowiadaniu na zadawane do treści pytania.

Inne ciekawe sposoby na wspólne spędzenie czasu ze znajomymi w domu to gra w jengę, pchełki, bierki czy twistera. Każdą rozgrywkę można urozmaicić w ustalenie nagród lub fantów, które należy odzyskać po przegranej rozgrywce. Kupon na sprzątanie po imprezie również wlicza się do puli fantów, które można brać pod uwagę w grze.

Co można robić ze znajomymi w domu – wersja alternatywna w kuchni

Odpowiedź na pytanie, co można robić ze znajomymi w domu, nie ogranicza się tylko do wspólnych rozgrywek w gry planszowe, karciane czy multimedialne. Jeśli masz grono sprawdzonych, dobrych przyjaciół, z którymi świetnie się dogadujesz, a wspólnie spędzony czas jest zawsze na wagę złota, możesz zaproponować wspólne gotowanie.

Kluczem do sukcesu jest tutaj obszerna kuchnia, która będzie miała wygodny blat roboczy do wspólnego zawijania sushi, lepienia pierogów lub wypiekania aromatycznych ciastek. Duża kuchnia z salonem sprawdzi się doskonale, ponieważ część znajomych pewnie będzie zaangażowana w aktywne działania kulinarne, natomiast druga część będzie w tym czasie debatować na tematy społeczne, polityczne czy kulturalne, zajmując przy tym, fotele i kanapy. 

Jeśli któryś ze znajomych bardzo wzbrania się przed wspólnym gotowaniem lub pieczeniem, nie przejmuj się, zawsze zostaje jeszcze sprzątanie i mycie po przygotowanym posiłku. Zgrana ekipa znajomych i przyjaciół odnajdzie się w każdej sytuacji!