Eviva L’Arte – sprawdź najnowszą kolekcję z dziełami malarstwa polskiego!

Eviva l’arte! Zakrzyknął ponad sto lat temu Kazimierz Przerwa-Tetmajer, ogłaszając światu swoją miłość do piękna. Dzisiaj i my możemy powtórzyć za poetą „Niech żyje sztuka!” i zdystansować się od szarej rzeczywistości dnia codziennego. Jak to zrobić? Na szczęście nie musimy pisać wierszy ani malować obrazów. Naszym manifestem artystycznym będą wyjątkowe ubrania ozdobione najwspanialszymi dziełami malarstwa polskiego. A wszystko dzięki nowej kolekcji MEDICINE.

Eviva l’arte – sztuka schodzi z piedestału

Kto powiedział, że wyłącznie w galerii możemy obcować z arcydziełami? Dzięki MEDICINE wysoka sztuka zbłądziła pod strzechy i wychodzi naprzeciw tym, którzy pragną otaczać się pięknem na co dzień. Witkacy, Malczewski, a może stary dobry Matejko? Panteon polskich malarzy to tegoroczna inspiracja MEDICINE – nowa kolekcja jest swoistym hołdem złożonym rodzimym artystom, którzy już dość czasu spędzili w muzeach. Czas wyprowadzić sztukę na ulicę! A kto, jak nie Ty, będzie jej lepszym ambasadorem?

Matejko – poważnie o rzeczach ważnych

Ale przejdźmy do konkretów. Kolekcja MEDICINE na ten sezon skupia się na dziełach polskich malarzy z przełomu XIX i XX wieku. Kogo tu mamy? Dla nowoczesnych patriotów poleca się Jana Matejkę. Jego obraz „Konstytucja 3 maja 1791 roku” znaleźć możemy na luźnym prostym T-shircie w kolorze czarnym. Tył koszulki ozdabia pojedynczy napis „Konstytucja”. Tylko tyle i aż tyle.

Makowski i Jasiński – wszystkie kolory mody

Dla tych, którzy chcą odpocząć od patosu, kolekcja Eviva l’arte proponuje sztukę naiwną sygnowaną jednym z najwybitniejszych nazwisk w polskim malarstwie. „Jazz” Tadeusza Makowskiego to czysta energia zaklęta w prostej, geometrycznej formie! Dla fanów koloru mamy za to „Burzę” Zdzisława Jasińskiego. Bluza na pierwszy rzut oka wygląda, jakby była pochlapana farbą. Przy bliższym przyjrzeniu się jednak dostrzegamy, że to, co wydawało się być jedynie barwnymi plamami, jest w istocie piętrzącymi się burzowymi chmurami i niebiańskim zaprzęgiem zaprzężonym w fantastyczne konie!

Witkacy – bunt, który masz w sobie i… na sobie!

Kolekcja MEDICINE nie mogła obyć się także bez pierwszego enfant terrible polskiej sztuki awangardowej. Witkacy, bo to o nim mowa, trafił na T-shirty męskie, koszule, kurtki, portfele, a nawet… bokserki! Intensywne kolory, dynamiczna kreska i niepodrabialny styl artysty to świetna alternatywa dla powtarzalnych deseni, które spotykamy w tylu popularnych sieciówkach. Zainspiruj się Witkacym i porzuć utarte schematy. Pozwól sobie na małą rewolucję – przynajmniej w garderobie!

Podkowiński – niezła sztuka!

A dla kobiet, które w niebanalny sposób chcą pokazać drzemiący w nich ognisty temperament, kolekcja Eviva l’arte ma T-shirty damskie oraz koszule z kultowym obrazem „Szał uniesień” Władysława Podkowińskiego. Wizerunek rudowłosej kobiety dosiadającej oszalałego konia szczególnie dobrze wygląda na klasycznej koszuli z czarnym kołnierzykiem. Jej elegancja i stonowana forma fantastycznie kontrastują z kontrowersyjną sceną szalonej jazdy na karym rumaku.

Zabawa obrazem, zabawa słowem

Jednak MEDICINE nie byłoby sobą, gdyby ograniczyło się jedynie do odwzorowania dzieł polskich mistrzów na bluzkach i płaszczach. Eviva l’arte idzie o krok dalej i zamieszcza na bluzkach, koszulkach i torbach własne komentarze do wybranych obrazów! 

Niektóre elementy garderoby opatrzone zostały napisami stawiającymi je w całkiem nowym świetle. Bo niby dlaczego leniwa wieśniaczka z obrazu Chełmońskiego nie miałaby nas przekornie zapewniać o tym, że „sky is the limit”? I czy melancholijny Stańczyk z obrazu Matejki nie jest idealnym materiałem pod hashtag #mood? AIbo przedstawiający wodnego ptaka obraz Chełmońskiego pt. „Kurka wodna”. Czy tytuł zaopatrzony w wykrzyknik nie zmienia całkowicie swej wymowy? No właśnie! Kurka wodna!

Eviva l’arte – mariaż tradycji z nowoczesnością

Kolekcja MEDICINE Eviva l’arte sprawia, że ulubione arcydzieła możesz mieć zawsze przy sobie, czy to w formie koszulek, portfelików, czy jako płócienne torebki damskie. MEDICINE na nowo odkrywa potencjał nieco przykurzonej ponad stuletnią historią sztuki i pokazuje, że ta cały czas może wchodzić w dialog ze współczesnością, a więc – jest ciągle żywa.

Poza tym Eviva l’arte w centrum swojego zainteresowania stawia przede wszystkim użytkowników kolekcji. Nosząc nasze ubrania, to Ty stajesz się prawdziwym dziełem sztuki!